У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:52, 1 Серпня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка польського митця Анджея Струмілло

Виставка польського митця Анджея Струмілло thumbnail

30.07-31.08.2013

Львівський палац мистецтв

У Львівському Палаці мистецтв відкриють виставку професора Анджея Струмілло - живого класика, старійшини мистецтва Польщі. Струмілло в 1945 році почав фотографувати, трохи пізніше зайнявся живописом. Потім захопився графікою, малюнком, інсталяцією і скульптурою. Він створював дизайн книг, організовував виставки, працював сценографом, робив театральні та телевізійні постановки. До Львова привезуть його графічні роботи, малюнок, інсталяції, фотографії та листки із щоденника у форматі А4.

"Напевно найхарактернішим атрибутом творчості Анджея Струмілло – є всеохоплюючий, наповнений рефлексіями, роздумами, думками метафізичний щоденник його життя. В ньому графічна лінія, проведена вправною рукою митця, творить нотатки та зарисовки, своєрідні роздуми та медитації над буттям, концептуальні записи, які переростають згодом в живописні картини, виявляються в скульптурі, плакаті, книжковій ілюстрації, виставковій діяльності, театрі, фотографії, виливаються в поезії. Спраглий до самовираження Струмілло поривається зрозуміти і наздогнати оманливу точку, яка, поставлена на картині вправним рухом художника, розтягується в криву, ламану, вигнуту лінію, що розливається плямою, і перетворюється в площину, а та зникає, виростаючи в об’ємний тривимірний предмет… Як охопити неосяжне, спіймати форму і вкласти в неї ідею, або ж навпаки, як не загубитися в лабіринті ілюзій та фантазій?!", - пише про творчість митця кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри книжкової графіки і дизайну друкованої продукції Української академії друкарстви Олег Руденко.

Довідка:
Анджей Струмілло
народився 23 жовтня 1928 у Вільнюсі. Він завершив своє навчання під керівництвом Владислава Стржемінській в Державній Вищій школі образотворчих мистецтв у Лодзі, в Академії витончених мистецтв у Кракові в 1950 році. Творить в багатьох областях: живопис, графіка, малюнок, фотографія, дизайн книги, виставки, сценографія. Фотографує з 1945 року, опублікував 2 збірки віршів, а також численні книги по природі та культурі. Створив колекцію мистецтва і матеріальної культури Далекого та Близького Сходу для етнографічного музею в Кракові і Музей Азії і Тихого океану в Варшаві. Серед багатьох його нагород є державна нагорода, дві нагороди від міністра культури і мистецтва, нагорода від Міністерства закордонних справ, і нагорода від міста Варшави.

Аф_ша А.Струм_ллоВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: