У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:21, 5 Серпня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Кіноклуб Олега Яськіва: “Погляд Мікельанджело”, “Понад хмарами” (М.Антоніоні, Італія, 2004/1996)

Кіноклуб Олега Яськіва: “Погляд Мікельанджело”, “Понад хмарами” (М.Антоніоні, Італія, 2004/1996) thumbnail

06.08.2013
18:30

Кав’ярня-галерея “Штука”

У вівторок 6 серпня о 18:30 кав'ярня "Штука" та Кіноклуб Олега Яськіва запрошують на перегляд та обговорення фільмів Мікеланджело Антоніоні «Погляд Мікеланджело» (2004) і «Понад хмарами» (1996).

Улітку душа людини стає невагомішою. Вона підноситься понад турботами, віднаходить втрачену свободу і навіть розмовляє з ангелами. Ті, немов хитрі спокусники, нічого не обіцяють і лише вказують крилами на сліди своєї постійної присутності. Людині залишається лише хотіти бути вільною, хотіти бути творчою, хотіти любити не лише себе і тоді їй не складно буде знаходити коридори щастя у заплутаному лабіринті життя.

Мікельанджело Антоніоні створив маленьке кінематографічне диво. Він зумів поєднати тишу і звук, лінію та форму, живе та неживе. Усім своїм достойним життям, великим фільмами та сценаріями, він йшов до цієї зустрічі крізь віки. Через п’ятсот років вони зустрілися – два Мікельанджело, дві руки Господні, два земних ангели. І Антоніоні, дев’яносторічний старець, схиляється перед старцем Мойсеєм роботи Буонаротті, а фактично перед ним самим у вдячній шанобі.

Фільм “Погляд Мікельанджело“ – мініатюрний шедевр майстра, у якому кожен не лише стає свідком діалогу двох Мікельанджелів, але й знайде місце для власної розмови з прекрасним, а, можливо, й з Богом.

З цього ми розпочинаємо новий сезон у Кіноклубі. Разом спробуємо стати невагомими і піднятися вгору, понад хмари. А там нехай кожен шукає своє.

Мікеланджело Антоніоні там також був. Він навіть і назвав свій фільм “Понад хмарами”. Але побачив він там те ж, що показував у всіх своїх кращих фільмах: благодатну красу Італії, самотніх людей і їх закохані душі, невпинний діалог Чоловіка і Жінки та сльози ангелів над їх неможливою любов’ю.

У цьому фільмі знялась неймовірна кількість великих акторів і красивих людей. Цим, безумовно, вони засвідчували свою повагу до великого режисера. Але кожен з них, ще того не знаючи, стали згодом співучасниками мовчазного діалогу двох земних ангелів: Антоніоні та Буонаротті.

Як і ви ними станете також, мої дорогі шанувальники Кіноклубу. І більше – такі близькі за духом, такі хороші душею люди. За якими я скучив. Задля яких показую таке кіно і пишу ці прості тексти.

Приходьте. Буде світло і тихо…

У ролях: Софі Марсо, Фанні Ардан, Ірен Жакоб, Жанна Моро, Марчелло Мастрояні, Венсан Перес, Жан Рено, Джон Малкович.

Нагороди: приз Фіпрессі Венеційського кінофестивалю, 2 нагороди Давид Донателло.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: