У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:36, 8 Серпня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Древо життя”. Зустріч з ансамблем “Древо” (Крячківка, Полтавщина)

“Древо життя”. Зустріч з ансамблем “Древо” (Крячківка, Полтавщина) thumbnail

22.08.2013
19:00

М. Львів, вул. Городоцька, 3 8

Проект "Дні української культури в Україні" започаткований театральним центром "Слово і голос" у 2012 році — це вечори-зустрічі з Художниками, які своєю позицією і дією в часі творять культурне поле, з яким співвідносимо себе ми і яке є основою майбутнього цієї землі.

Кожна зустріч, яка супроводжується відеоматеріалами і дискусією, зібрана довкола головної теми. Тема задається викликом часу, його болем, спрагою змісту. В час, коли стрімко щезає ієрархія в мистецтві, розмивається родючий грунт вікового передання знання, Традиції, — щезає і сама людина як цінність, щезає її унікальний голос. Проект "Дні української культури в Україні" відкриває заново - звідки ми вийшли і З КИМ ідемо, свідчить, що ми не одинокі, і що краса сьогодні на наших очах, як і у всі часи, рятує світ.

Вечір "Древо життя" — це зустріч із ансамблем "Древо" із села Крячківка, що на Полтавщині.

"Присвячуємо цю зустріч пам'яті Галини Якимівни Попко, Майстра, багаторічного керівника "Древа" і нашого Вчителя", — говорить Наталія Половинка.

Ансамбль "Древо" зберігає унікальну школу традиційного співу України, яка визнана як світова цінність. Сьогодні записані пісні "Древа", зняті фільми, численні наукові роботи написані на їхній "живій матерії". А Пісня, якій вони присвячуються всім своїм життям, в повноті не передається — Тайна її відкривається лише Воїну, Служителю, Перформеру (за Гротовським). Мистецтво, і, зокрема, театр, як "природно даний інструмент пізнання"(Клім), сьогодні потребує повернути собі і ритуал, і службове призначення, і свідомість дослідника, які несе в собі наша традиційна пісня в руках Майстра.

"Древо" — ансамбль села Крячківка (Полтавщина), відомий далеко за межами України своєю унікальною технікою багатоголосся, вперше зібрався в 1958 році. Ансамбль "Древо" має учнів у Західній Європі, Африці, Америці, і навіть в Японії. Він виростив багатьох науковців, режисерів, співаків та акторів. Серед них - співачки Ніна Матвієнко, Мар'яна Садовська, Наталія Половинка, київський ансамбль "Древо" та його керівник Євген Єфремов, режисер Сергій Ковалевич та багато інших.

"Древо" отримав перше місце та гран-прі на Міжнародному конкурсі записів народної музики SVETOZAR STRACINA GRAND PRIX 2003 (Словаччина). Зараз виступає вже четвертий склад ансамблю. Учасниці «Древа» виконують старовинні пісні (XVIII—XIX ст.) Полтавщини, а також пісні, складені чи доповнені ними самими.

Тел. + 3 8 (032)2257709,
e– mail: slovo.I.golos@gmail.com

М. Львів, вул. Городоцька, 3 8

Тел. + 3 8 (032)2257709,

e– mail: slovo.I.golos@gmail.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: