У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:49, 8 Серпня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Школа театру «Голос Традиції»

Школа театру «Голос Традиції» thumbnail

18-24.08.2013

М. Львів, вул. Городоцька, 38

Театральний центр «Слово і голос» запрошує на Школу театру «Голос Традиції», базовану на художньому дослідженні принципів традиції та традиційного виконавського мистецтва.

Третя сесія Школи «Голос Традиції» відбудеться 18 - 24 серпня 2013 року в Театральному центрі «Слово і голос».

Театральний центр "Слово і голос" задуманий і працює як Школа: тобто - місце, умови та інструментарій служать передачі знання, живій Традиції цієї землі. Театр і традиційні форми тексту і співу виступають тоді в своїй природньо даній ролі - стають інструментами пізнання. Оскільки традиційні способи освіти за радянських часів вийшли із учбових закладів всіх рівнів, то досвід живої школи Традиції є унікальним в Україні і рідкісним у світі.

Тема сесії: «Дозвольте сповідатися перед вами» (із «Театр і ритуал» Єжи Гротовського) – третя сесія Школи присвячена 80-річчю з дня народження Єжи Гротовського (11 серпня 1933 – 14 січня 1999).

Школа «Голос Традиції» базується на принципах театру Єжи Гротовського, Кліма та Сергія Ковалевича. Веде сесію художній керівник Театрального центру «Слово і голос» - Лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка Наталія Половинка.

Матеріал сесії – традиційні пісні Полтавщини (народний ансамбль «Древо», Крячківка).

«До участі в третій сесії запрошуємо наших вчителів, Майстрів традиції співу з Крячківки, що на Полтавщині - Надію Микитівну Роздабару та Ніну Петрівну Реву (учні багаторічного керівника ансамблю «Древо» – нині покійної Галини Якимівни Попко).

Ансамбль "Древо" хранить унікальну школу традиційного співу України, яка визнана як світова цінність. Сьогодні записані пісні "Древа", зняті фільми, численні наукові роботи написані на їхній "живій матерії". А Пісня, якій вони присвячуються всім своїм життям, в повноті не передається — Тайна її відкривається лише Воїну, Служителю, Перформеру (за Гротовським). Мистецтво, і, зокрема, театр, як "природно даний інструмент пізнання" (Клім), сьогодні потребує повернути собі і ритуал, і службове призначення, і свідомість дослідника, які несе в собі наша традиційна пісня в руках Майстра».

Школа запрошує професійних людей театру – акторів, співаків, режисерів.

Школа матиме інтенсивний курс терміном 7 днів:
- закрита робота в групі протягом дня;
- щовечора о 19:00 відкриті зустрічі, перегляди, лекції (вхід вільний);
- три останніх дні сесії – робота з Майстрами – учасниками ансамблю «Древо»;
- три останні вечори – відкриті публічні зустрічі з «Древом»:

22 серпня – «Дні української культури в Україні»;

23 серпня – Ансамбль «Древо» спільно з Театральним центром «Слово і голос» відкривають святковий концерт у Львівській опері до Дня незалежності України;

24 серпня – виступ на  IV Міжнародному конгресі.

Львівський муніципальний театральний, художньо-дослідницький та освітній центр «Слово і голос» заснований в 2010 році. Імпульсом до створення Центру стала необхідність створення Школи живої Традиції в Україні, яка базується на практиці пізнання законів традиції і традиційних технологіях, здійснюваних на території сучасного театру.

«Слово і голос» - територія новітнього театру, основаного на законах Традиції, на класичній школі театру, на ідеї театру Єжи Гротовського і Кліма (Володимира Клименка).

Унікальність нашої праці пов’язана з проблемами слова та голосу. Для сучасного світу, обумовленого інформаційним середовищем та ризикуючого в принципі втратити поняття слова та голосу як природно даного способу зв’язку людини з Богом, зі світом, з іншою людиною – це одна із можливостей розвитку, освіти, новий художній ресурс для театру.

В сучасному світі – світі глобалізації – для нас важлива робота, в центрі якої є сама людина: її голос в часі, її слово в світі.

Художній керівник центру «Слово і голос» - Лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Наталія Половинка.

Тел. + 3 8 (032)2257709,
e– mail: slovo.I.golos@gmail.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: