У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:50, 9 Вересня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Урочистості з нагоди відкриття 94-го театрального сезону Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва

Урочистості з нагоди відкриття 94-го театрального сезону Першого академічного українського театру для дітей та юнацтва thumbnail

10.09.2013

Перший український театр для дітей та юнацтва

У програмі:
- 10.00 прес-конфенція за участі представників влади
м. Львова та м. Відня та Надзвичайного та Повноважного Посла Австрійської Республіки в Україні
- 11.00 Показ вистави «О восьмій вечора на Ковчезі»

У цьому сезоні наш театр продовжує розвивати задекларовані у два попередні роки напрямки роботи: розробка репертуару для молоді, системна співпраця зі школами, співпраця з театрами та запрошеними режисерами в рамках проекту «Відкритої сцени» і т.д.

Першою прем’єрою цього сезону буде постановка сучасної української п’єси про проблему поширення наркоманії серед молоді – «Втеча з реальності» Тетяни Іващенко. Вистава орієнтована насамперед на старшокласників та студентів, це – до певної міри соціальний проект, який буде супроводжуватись різноманітними акціями у співпраці з благодійними фондами та управлінням освіти.

У жодному разі ми не забуваємо про наймолодших глядачів, для яких готується вистава «Карпати відкриті для світу (Вчимо англійську разом)» за п’єсою, яку написала актриса нашого театру з.а. України Ольга Гапа у якій разом з персонажами вистави глядачі зможуть вивчати ази англійської мови.

Інша запланована постановка – класика символізму, знаменита казка «Синій птах» Моріса Метерлінка, яку береться ставити Олексій Кравчук.

Особливістю цього сезону є те, що у 2014 році виповнюється 70 років, як наш театр прибув до Львова (у грудні 1944 року). Першою львівською прем’єрою була драма-трилогія «Тарас Шевченко» Юрія Костюка у постановці тодішнього керівника нашого театру – учня Курбаса Володимира Скляренка. І цього сезону театр готує до 200-річчя народження Шевченка постановку «Наш Тарас» – авторську роботу режисера Романа Валька за творами та листами письменника.

Ще одним важливим почином цього сезону має стати «Конкурс режисури», який ми оголошуємо цього року – шанс перш за все для молодих (але й не тільки) режисерів проявити себе постановкою на базі нашого театру, перемігши в конкурсі концепцій вистави за запропонованим театром матеріалом. Сподіваємось, за успішної реалізації, цей конкурс зможе стати щорічним чи принаймні щодворічним.

А окремою приємною подією, з якої власне і розпочинається в нас відкриття сезону є оновлення партеру нашого театру – завдяки Магістрату м. Відня, який у співпраці з Представництвом Австрійської служби академічних обмінів у Львові та Посольством Республіки Австрія в Україні, подарував нашому театру понад 200 театральних стільців.

Також на прес-конференції буде присутня австрійська делегація:
- очолюватиме др. Оскар Вавра (Магістрат м. Відень, керівник відділу міжнародних відносин);
- мгр. Бернгард Буцек (Магістрат м. Відень, відділ міжнародних відносини);
- Вольф Дітріх Хайм, Надзвичайний та Повноважний Посол Австрійської Республіки в Україні;
- Андреас Веннінґер, аташе з питань освіти і науки Посольства Республіки Австрія в Україні.

Делегація міської влади Львова:
- Косів Василь Михайлович — заступник міського голови з гуманітарних питань;
- Березюк Олег Романович, Директор департаменту гуманітарної політики ЛМР;
- Подоляк Ірина Ігорівна, Начальник управління культури ЛМР.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: