У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:10, 1 Жовтня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Концерти оркестру Famd.pl: з музичних архівів польських монастирів

Концерти оркестру Famd.pl: з музичних архівів польських монастирів thumbnail

08.10.2013

м. Львів, Латинська катедра, пл. Катедральна, 1

Концертне турне Оркестру Famd.pl представляють Міністерство Культури і Національної Спадщини Польщі, Фундація Академія Давньої Музики Щецін і Фестиваль Давньої Музики у Львові.

Заключний концерт у Львові.
Вхід вільний.

Програма концертного турне Оркестру Фундації Академія Давньої Музики на терені України – це презентація музичних шедеврів, створених і збережених протягом століть в польських монастирях. Примножувані століттями музикалії монастирів паулінів, кармелітів і цистеріанців становлять на сьогодні один з найбільших скарбів польської музики.

В монастирських музичних архівах Ґостиня, Ясної Гори, Львова, Кракова, Кременця, Вільнюса збереглися твори, що були написані і виконувались музиками капел і оркестрів, репертуар яких був близько пов'язаний з літургійною службою. Цікаво, що в тих самих збірках знаходяться і твори світського характеру – церемоніальні і репрезентаційні.

Про ранг і велич названих монастирів свідчать прізвища музик і авторів, серед яких знайдемо відомі прізвища польських композиторів (Шажиньскі, Данковскі, Ґолоубек), а також – зарубіжних (Гайдн, Моцарт). На особливу увагу заслуговують композитори, чиї життя і творчість були пов’язані з давніми окраїнами Речі Посполитої – Станіслав Сильвестр Шажиньскі і Войцєх Данковскі.

У зв’язку з цими музичними традиціями виникла концертна програма, що нагадує про вище перелічені імена і місця, яким Фундація присвячує осіннє турне р. Б. 2013. Концерти Оркестру Famd.pl відбудуться почергово – 5 жовтня в Рудках, 6 жовтня в Дрогобичі і 8 жовтня у Львові, в історичних місцях, пов’язаних з культурою давньої Речі Посполитої.

Репертуар камерних концертів оркестру (в Рудках і Дрогобичі) складуть композиції Яна Поніковского, Владислава Лєщиньского, Станіслава Сильвестра Шажиньского. Основним пунктом програми буде виконання в заключному концерті симфонічних і вокально-інструментальних творів Войцєха Данковского, Кароля Фертнера, Йозефа Гайдна і Вольфґанґа Амадея Моцарта – повним складом оркестру, з солісткою Адріанною Буяк-Циран (сопрано) і диригентом Павлом Осуховским.

Оркестр Фундації Академія Давньої Музики розпочав свою діяльність 2009 року, реалізучи концертні проекти, присвячені музиці Ґ. Ф. Генделя і “Beethoven non plus ultra” в Щеціні. Одним з важливих здобутків оркестру було виконання (як єдиний польський ансамбль під керівництвом польського диригента) музики Ф. Шопена з історичним звучанням партитур в редакції проф. Яна Екера, за участю американського піаніста Кевіна Кеннера, який грав на інстументі Плейєля 1847 р. Діяльність оркестру розвивається в напрямку розвитку міжнародної співпраці – в межах концертів і фестивалів, організованих Фундацією у партненрстві з закордонними інституціями. До складу оркестру входять визначні польські і німецькі інструменталісти. Концертмайстром оркестру є скрипаль-віртуоз Ґжеґож Лялек. Диригент і мистецький керівник оркестру – Павел Осуховскі. Сталим місцем праці оркестру є Щецін, а також історичні приміщення ґотичних будівель на теренах Західнопоморського воєводства. Оркестр брав участь у Щецінському Фестивалі Давньої Музики, у фестивалях “На ґотичному шляху: Музика в пам'ятках Західного Помор'я”, “Uckermarkische Musikwochen”, в Фестивалі Давньої Музики у Львові.

Адріанна Буяк-Циран – абсольвентка Краківської Музичної Академії в класі співу проф. Катажини Олєсь-Бляха. Спів вивчала також в Зоф’ї Кіляновіч і Ельжбєти Товарніцкої. Брала участь в курсах майстерності Ришарда Карчиковского, Говарда Крука, Марціна Габелі і Крістіни Плугар. Отримала стипендію Малопольської Фундації “Sapere Auso”. Солістка Ансамблю Давньої Музики “FLORIPARI” з Королівського замку на Вавелі, з яким виступала на багатьох престижних фестивалях в Польщі, а також в Словаччині, Німеччині, Румунії, Молдавії, Литві і Англії. Як співачка ансамблю “Capella Cracoviensis” брала участь у записі на диск “Offertoria et Communiones Totus Anni 1611” Міколая Зєлєньского, що 2009 р. отримав музичну премію “Fryderyk”. Співпрацює з Ченстоховською Філармонією, Григоріанською Школою “Flores Rosarum” і Краківською Камерною Оперою.

Павел Осуховскі – народжений у Познані дириґент і хормейстер. Абсольвент Краківської Музичної Академії в класі хорового і симфонічного диригування проф. Єжи Катлєвіча. Як стипендіат “Internationale Bachakademie” стажувався в проф. Гельмута Ріллінґа. Працював у Хорі і Оркестрі Польського Радіо в Кракові, в Хорі Національної Філармонії в Варшаві. В 1993-2000 рр. керував заснованим ним оркестром “Consortium Jagellonicum” в Кракові. В 1999-2000 рр. керівник хору і диригент Опери на Замку в Щеціні. Як симфонічний диригент виступав в містах Польщі, в Німеччині, Франції, Нідерландах, Україні, Швеції, Італії. Улюблені жанри – оперна (В. А. Моцарт, Дж. Россіні) і ораторійна музика (від Й. С. Баха до І. Стравінского). Виконав численні записи польської музики (К. Шимановскі, Т. Мацєєвскі, Д. Нун, В. Нойманн), а його запис СD фірми “DUX” за участю Е. Стефаньскої, її учнів і “Consortium Iagellonicum” був номінований до премії “Fryderyk-1997”. Організатор і керівник фестивалів “Бахівські Дні в Кракові“, ”Європа без кордонів – Музика без кордонів”, Щецінський Фестиваль Давньої Музики, “На ґотичному шляху – Музика в пам’ятках Західного Помор’я”. В 2007-2012 рр. вів авторську передачу “Музичний діалог” в програмах Польського Радіо/Щецін.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: