У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 09:54, 9 Жовтня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Презентація фільму „Катинь. Листи з раю”

Презентація фільму „Катинь. Листи з раю” thumbnail

11.10.2013
18:00

Дзига

У п’ятницю 11 вересня о 18:00 у галереї "Дзиґа" у рамках фестивалю Перегляду сучасного польського кіно відбудеться презентація фільму „Катинь. Листи з раю” та зустріч зі співавтором фільму Олександром Зінченком.

У 1943 році німці знайшли поруч із селищем Катинь поховання тисяч людей, вбитих більшовиками. Про таємницю, яка мала бути похована назавжди, дізнався весь світ. Катинь - це не лише польська історія. Польські офіцери в СРСР - це лише вершина айсберга, а під водою - у геометричній прогресії збільшена копія Катині. Різниця лише в тому, що польські кістки мають імена. Адже НКВС, закопуючи тіла у Катині, було переконано, що ці кістки ніколи й ніхто не знайде. На тілах польських офіцерів були знайдені посвідчення, фотокартки, листи... Чимало з цих листів їхні адресати отримали лише після розпаду СРСР, коли таємницю розстрілу не лише у Катині, а й інших місцях було розкрито. Саме тому фільм отримав назву "Катинь: листи з раю": там буде багато цих листів...
Про історію виникнення цього фільму, а також про книгу „Година папуги” розповість співавтор фільму та автор книги Олександр Зінченко.

Інші акції фестивалю:

Середа 9.10.2013, 18:00.
Книгарня «Є», пр. Свободи, 7
Презентація книги проф. Тадеуша Любельского "Небувала історія кінематографа ПНР"
Зустріч з видатним польським істориком та критиком кіно. Темою зустрічі будуть історії незнятих польських фільмів. Чи можна створити альтернативну історію кіно та оцінити фільми, які так і не були створені? Таку спробу здійснив Т. Любельскі. У своїй найновішій книзі він приготував неперевершений матеріал про складну польську історію, культуру ПНР та нереалізовані творчі плани найвидатніших польських режисерів.
Т. Любельскі спеціалізується на польському та європейському кінематографі. У 1994-2006 рр. працював заступником головного редактора часопису "Кіно". Він є постійним співробітником "Тижневика повшехного" та "Кіноквартальника", а також віцедиректором Інституту аудіовізуального мистецтва Ягеллонського університету.
Зустріч проводитиметься польською мовою.

Четвер 10.10.2013, 10:10.
Львівський національний університет ім. І. Франка, вул. Університетська, 1, аудиторія 312
Лекція професора Тадеуша Любельского
„Звернення до особистого простору в польському художньому та документальному кіно останніх 20-ти років” – такою буде тема цьогорічної зустрічі проф. Тадеуша Любельского (Яґеллонський університет) зі студентами Львівського національного університету ім. І. Франка. У польському кінематографі відбуваються зміни схожі на ті, що й у суспільстві. Змінюється оптика бачення багатьох справ, творці більш охоче схиляються над історією конкретної людини і його сьогоднішніх проблем. Особистий простір в сьогоднішньому кінематографі має зовсім інше значення, ніж ще якихось 20 років тому. Як було раніше? Що спричинило ці зміни? Про погляд на особисте життя та формування його цінностей в польському кіно розповість видатний польський кінокритик, знавець кіно та викладач університету Тадеуш Любельскі.

Субота 12.10.2013, 18:00
Лвівська обласна філармонія, вул. Чайковського, 7
„Від Чапліна до чардаша” – концерт Артура Банашкевіча
Концерт поєднаний зі святкуванням Дня вчителя в ЛКО
Чи можна уявити собі більш неймовірне поєднання тем? Музичну атмосферу кінозалів, приправлену немалою дрібкою циганського та єврейського фолкльору, представить Артур Банашкєвіч у віртуозному концерті на завершення 2-го ПСПК. У спеціально приготованій з цієї нагоди програмі маестро аранжував кілька великих хітів видатних творців музики світового кінематографа, додаючи кілька польських та українських творів. В програмі прозвучать зокрема музика Е. Моріконе та М. Скорика, мотиви з фільмів „Хресний батько”, „Список Шиндлера”, енергійні та динамічні твори Брамса та Кальмана, і врешті-решт легендарний „Чардаш” Монті. Гарна забава та прекрасний настрій гарантовано!
Мистецьке об'єднання "Дзиґа" є  партнером фестивалю.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: