У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:41, 10 жовтня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Українські театрали попрацюють з містом як з «пре-текстом»

Українські театрали попрацюють з містом як з «пре-текстом» thumbnail

21-24.11.2013

Українські драматурги, завліти та режисери по новому осмислять простір міста на майстер-класах від польсько-чеського тандему Іги Ганьчарчик та Лукаша Їрічки, які відбудуться в рамках фестивалю сучасної драматургії «Драма.UA» 21-24 листопада у Львові. Учасники матимуть змогу оглянути різні методи праці драматурга та режисера у театральній практиці в Польщі, Чехії та Німечини.

«Разом з учасниками майстер-класів, ми будемо тракувати місто як конкретний простір вистави. Ми шукатимемо нарації, які дозволять нам по новому зідентифікувати публічний простір, а також спробуємо переписати давні тексти, навіть якщо місто у них становить лише «пре-текст» або було джерелом їхнього натхнення. Ми запитуватимемо також про те, що відбувається з самою театральною подією у зв’язку з включенням у її структуру документальних матеріалів, запровадженням на сцені справжніх, а не літературних героїв, з перенесенням мистецької дії з театру в простір міста.»

Також майстер-класи Іги Ганьчарчик та Лукаша Їрічки зосереджуватимуться на явищі, незвичному для українського театру – ролі «драматурга» і його співпраці з режисером. Посада «драматурга» у сучасному європейському театрі не має відповідників в українському. Ким є «драматург»?

«Драматург» не є особою, яка пише п’єси (хоча й може ним бути), не є літературним керівником, завлітом (хоч може виконувати і його обов’язки). Роль драматурга – не шукати сценічний еквівалент для тієї чи іншої п’єси, а запропонувати відкритий діалог з глядачем. Відправною точкою майстер-класів буде спроба окреслення завдань «драматурга»: у співпраці з режисером, у роботі з текстом, у рамках вистави.

Творчі напрацювання впродовж майстер-класів учасники представлять в рамках програми фестивалю «Драма.UA».

Зголоситись до участі у майстер-класах можна на сторінці фестивалю.

Майстер-класи відбуваються у співпраці з Східно-Європейською платформою перформативних мистецтв (EEPAP), в рамках освітньої програми DESANT.

Координатор майстер-класів:
Оксана Данчук
oksana.danchuk@drabyna.org
+38 063 198 68 64

Довідка про лекторів:
Іга Ганьчарчик – 1979 р. н. Драматург, режисер, редактор. Вивчала театрознавство в Ягеллонському університеті та драматургію на режисерському факультеті Краківської державної театральної вищої школи (PWST). У якості драматурга була співавтором вистав метра сучасної польської сцени Кристіана Люпи «Factory 2» (Національний Старий театр в Кракові, 2008) та «Місто сну» (співпраця TR Warszawa і Théâtre de la Ville, Париж 2012), співпрацювала також з Павлом Міськевичем («Три сестри» за Антоном Чеховим, Агнєшкою Голанд і Анною Смоляр («Провінційні актори»). Як режисер працювала у Польському театрі в Бидгощі, Театрі ім. Кохановського в Ополі, Національному Старому театрі в Кракові. Її постановка «Не я» за С. Беккетом здобула головну нагороду в конкурсі OFF під час 32 Перегляду акторської пісні у Вроцлаві, а «Зимові повісті» за Г. Х. Андерсеном, поставлені в Польському Театрі в Бидгощі, отримали Міжнародну нагороду ім. Г.Х. Андерсена в Оденсі. Викладала на факультеті режисури та акторському факультеті Odense. Автор театральної серії видавництва «Ha!art».

Лукаш Їрічка, 1979 р.н. Завліт/драматург, режисер мистецьких радіо-проектів, фільмів, журналіст. Навчався на факультеті компаративної літератури Карлового університету в Празі та вивчав драматургію в Празькій академії перформативних мистецтв. У своїх роботах Лукаш Їрічка досліджує стосунки поміж театром, музикою та радіо. Він є одним з драматургів та організаторів фестивалю «іншої музики» Stimul, який запрошує до Чехії видатних представників авангардної сцени. Був асистентом Кристіана Люпи у постановці «Заратустра» (Національний Старий театр у Кракові, 2005). Разом з режисером Петрою Тейноровою займається так званим devised theatre – реалізував театральні проекти з дітьми з празьких районів, а також зі старшими акторами та танцюристами. Працює як завліт театру танцю, зокрема з групами: VerTeDance і 420 People хореографа Вацлава Кунеса, займається також мультимедійним театром. Пише сценарії (зокрема до фільмів), опрацьовує драматургічні тексти написані методом вербатім. На сьогодні працює над дисертацією та читає лекції про радіо-арт та музини театр в Празькій академії перформативних мистецтв.Варто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: