У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:28, 16 Жовтня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Азербайджанські прем’єри»

«Азербайджанські прем’єри» thumbnail

В рамах XIX Міжнародного фестивалю сучасної музики «Контрасти» у Львівській  філармонії у неділю, 13 жовтня, відбувся концерт, присвячений виключно музиці азербайджанських композиторів — «Азербайджанські прем'єри». В концерті також брали участь азербайджанські музиканти.

У першому відділі концерту Академічний молодіжний симфонічний оркестр «INSO-Львів» під батутою азербайджанського диригента Фахраддіна Керімова блискуче виконав твори Солтана Гаджибекова (симфонічна поема «Караван»), Фікрета Амірова («Азербайджанське капричіо»), Кари Караєва (симфонічні гравюри «Дон Кіхот»), а також всесвітньо відомої сучасної азербайджанської композиторки Франґіз Алізаде («Чарівні Казки» для симфонічного оркестру).

У другому відділі «Азербайджанських прем'єр» до виконавців приєднався піаніст, ректор Бакинської музичної академії Фахрад Шамсі огли Бадалбейлі, у блискучому виконанні якого прозвучав фортепіанний концерт Фікрета Амірова та Ельміри Назірової (Назірова — композиторка та піаністка, співавторка та першовиконавиця концерту).

Як «Азербайджанське капричіо» Амірова, так і Фортепіанний концерт на арабські теми Амірова-Назірової, сповнені народних інтонацій; відчутними вони були і в творах інших композиторів, що додало концерту особливого колориту, який досягається завдяки поєднанню класичних західних музичних виразових засобів із східними елементами музичного мислення.

Виділявся у програмі також твір Франґіз Алізаде завдяки використанню композиторкою сучасних прийомів оркестрового письма, притаманним головно музиці XX і XXI століть, а також неповторному, але цілісному і артистично гармонійному стилю композиторки, який важко сплутати із музикою будь-якого іншого композитора.

Музика Франґіз Алізаде уже не вперше виконується на «Контрастах». Зокрема, у 2011 р. композиторка відвідала Львів та провела зустріч із студентами та викладачами Львівської національної музичної академії. У філармонії тоді прозвучав її концерт для віолончелі з оркестром.

Як зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Азербайджанської Республіки в Україні Ейнулла Ядулла оглу Мадатлі, який також побував на концерті, між Україною та Азербайджаном активізується співпраця у галузі культури: «В останні роки ми активно налагоджуємо двосторонні міжнародні контакти у сфері культури. Проводимо дні культури, дні музики двох держав: минулого року дні культури Азербайджану пройшли в Україні,  цього року – дні культури України в Азербайджані та дні азербайджанської музики в Україні».Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: