У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:54, 31 Жовтня, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Мистецтво толерантності»: презентація у Львові

«Мистецтво толерантності»: презентація у Львові thumbnail

12-13.11.2013

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

12-13 листопада у Львові відбудеться проект "Мистецтво толерантності", який вже кілька років в Україні проводить Харківська гуманітарна студія «Хвиля», Харківська правозахисна група, Культурний центр «Indie» у співпраці з Мистецьким об’єднанням «Дзиґа».

У рамках проекту відбудуться концерти музикантів з різних країн, дискусія на тему ксенофобії та  презентація звіту «Злочини на ґрунті ненависті».

12 листопада, вівторок
21:00
– українсько-польська зустріч у спільному концерті люблінських Mi??sz  та львівських Гич оркестр.
Вхід 50 грн., для членів дзиґівських клубів - 30 грн.

13 листопада, середа
18:00-20:00
– презентація звіту «Злочини на ґрунті ненависті» та дискусія на тему «Фобії та дискримінація в Україні: реальність та вигадки».
Вхід вільний.
20:00 – концерт: Mi??sz (Польща), Marinita & Agabeyli Brothers (Україна-Азербайджан).
Вхід 50 грн., для членів дзиґівських клубів - 30 грн.

Проект «Мистецтво толерантності» – це важливий напрямок діяльності Харківської правозахисної групи. Він включає в себе як дослідження проблеми нетерпимості в Україні щодо різних вразливих груп (моніторинг злочинів на ґрунті ненависті, боротьбу з дискримінацією, захист її жертв), так і проведення музичних фестивалів «Мистецтво толерантності». У цих фестивалях беруть участь різноманітні етнічні та джазові колективи, які грають Global music. Це музика високого ґатунку. Акції проекту вже неодноразово відбувалися і в Україні, і за кордоном.

«Наш проект – кампанія проти ксенофобії в Україні «Мистецтво толерантності». Щоб досягти успіху в її реалізації, ми працюємо у трьох напрямках: моніторинг і аналіз ситуації в країні у цій галузі, правова допомога жертвам злочинів на ґрунті ненависті, а також просвітництво шляхом організації музичного фестивалю, адже саме мистецтво покликане вгамовувати фобії… Треба на конкретних прикладах переконувати суспільство в тому, що збереження культурних традицій є і в їх об’єднанні з традиціями інших народів, у привнесенні частки своєї національної культури у глобальний спадок», – говорить автор проекту Борис Захаров.

І продовжує: «Ідея проекту «Мистецтво толерантності» виникла не випадково. Самі час і простір підказали нам її. Світ стає дедалі тісніший, культури проникають одна в одну і створюють нову глобальну культуру. І якщо раніше ці процеси «культурозмішування» тривали століттями і навіть тисячоліттями, то тепер вони плинуть куди швидше буденного людського життя. Людині важко втримати темп часу, темп глобалізації, витримати навантаження величезної кількості ідей, інформації, барв і звуків сучасного світу. У багатьох виникають цілком природні фобії втрати традицій, ідентичності, втрати роду і «себе» у майбутніх поколіннях. У когось виникає банальний страх втрати своєї актуальності в теперішньому часі.

Це все відбувається на тлі зростання міграції, реклами одностатевого кохання, а також ефекту наближення за рахунок новітніх засобів інформації та комунікації чужих бід: воєн, терактів, катастроф... Паралельно на зміну тоталітарним драконам минулого століття приходять мільйони дрібних дракончиків окультних тоталітарних сект, що ростуть, як на дріжджах, на культурологічній каші, звареній з використанням новітніх технологій соціально-мережевого маркетингу, інфографіки та іншого брейнвошу (тільки в наш час тибетський монах може пророкувати кінець світу на основі календаря Майя і знаходити багатьох послідовників!). На цьому тлі зростання ксенофобії видається закономірним явищем.

Отже не дивно, що в нашому суспільстві за останні роки спостерігається підвищення рівня ізоляціонізму та ксенофобії, тривожне збільшення злочинів на ґрунті ненависті, значне поширення мови ворожнечі. Жертвами злочинів, в основному, стають іммігранти з Кавказу, Азії та Африки, роми, кримські татари та євреї. Іноді ці випадки супроводжуються насильством, спричиненням тілесних ушкоджень і навіть смертю жертв. Є випадки актів вандалізму щодо українських, російських, кримськотатарських, іудейських тощо святих місць та символів.»

Проект «Мистецтво толерантності» відбувається за підтримки Посольства Федеративної Республіки Німеччина в Україні, Шведської Міжнародної Агенції з Розвитку Кооперації «SIDA» та програми «Матра» Посольства Королівства Нідерландів в Україні.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: