У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 15:21, 4 листопадаа, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У Львівській опері вночі лунатиме голос Крушельницької

У Львівській опері вночі лунатиме голос Крушельницької thumbnail

15.11.2013
22:00; 23:00

Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С.Крушельницької

15 листопада у рамках співпраці фестивалю «Відкриваємо Падеревського» та акції «Ніч у Львові» відбудуться нічні екскурсії оперним театром «Голос Соломії Крушельницької».

У п’ятницю 15 листопада о 22:00 та о 23:00 у Львівському оперному театрі відбудуться нічні екскурсії «Голос Соломії Крушельницької». Відомий львівський гід Петро Радковець розповідатиме про величну споруду та події, які в ній відбувалися, а зі сцени лунатимуть записи оперних партій у виконанні славетної львів’янки.

Ці екскурсії будуть своєрідною прелюдією до грандіозної події, яка відбудеться наступного дня на фестивалі «Відкриваємо Падеревського». Вперше до Львова приїде всесвітньовідома Варшавська камерна опера із постановкою опери «ГАЛЬКА» польського композитора Станіслава Монюшка. Ця постановка також стосується імені великої співачки та має символічне значення для нашого міста.

У 1898-1902 роках львів’янка Соломія Крушельницька була примадонною Великого театру у Варшаві. Там вона здобула шалену популярність публіки і пошану критиків за блискуче виконання головних партій в операх Станіслава Монюшка «Галька» і «Графиня». Саме Соломія Крушельницька виконувала партію Гальки у тріумфальній постановці 500­ої вистави. Тепер Варшавська камерна опера виконає «Гальку» у стінах театру який носить її ім’я.

Про варшавський період творчості Крушельницької, про феєричні вистави у Львівській опері та про багато інших цікавих подій розповідатиметься на екскурсії. Відвідувачі зможуть поринути у вишукану атмосферу тих часів, коли у нашому місті творили легенди світової музики, як Соломія Крушельницька та Ігнацій Ян Падеревський.
На екскурсію потрібно попередньо реєструватись на сайті lviv.travel (реєстрація безкоштовна).

Фестиваль «Відкриваємо Падеревського», що присвячений відомому на весь світ польському піаністу, композитору, політику та почесному громадянину Львова Ігнацію Яну Падеревському є однією з найбільш вишуканих подій музичного життя нашого міста. Окрім того, він займає важливе місце в українсько-польській культурній співпраці. На фестиваль спеціально приїде велика кількість гостей з обидвох країн.

Інші події фестивалю:
15 листопада фестиваль розпочнеться концертом «Повернення легенди», що відтворить програму, з якою Падеревський тріумфував 1902 року у Львові.

16 листопада відбудеться концерт «Триб’ют маестро» угорського піаніста Петера Тота, який отримав гран-прі конкурсу Падеревського у США. Того ж вечора на публіку чекатиме грандіозна постановка опери «Галька» Станіслава Монюшка знаною на цілий світ Варшавською камерною оперою, що вперше завітає до Львова.

17 листопада фестиваль завершить концерт «Портрет в інтер’єрі епохи», на якому прозвучить музика сучасників і наступників Ігнація Яна Падеревського у виконанні Ольги та Наталії Пасічник і симфонічного оркестру філармонії.

Урочистою подією фестивалю стане церемонія нагородження почесною відзнакою «PADEREWSKI» осіб, що сприяють польсько-українському культурному єднанню.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: