У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:36, 11 листопадаа, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Московські «The Pocket Symphony» у Львові

Московські «The Pocket Symphony» у Львові thumbnail

14.11.2013
19:00

Будинок органної та камерної музики

У четвер 14 листопада 2013 р. о 19:00 в Будинку органної та камерної музики (вул. С. Бандери, 8 ) московський ансамбль «The Pocket Symphony» і Фестиваль Давньої Музики у Львові представляють концертну програму «Les Delicieux de Solitude» (Принади самотності).

У програмі твори: Ж.-Б. де Буамортьє, Дж. Дженкінса, Й. Шенка, М-ра де Сен-Коломба, М. Маре, Й. С. Баха, Е. Голборна, Дж. Доуленда, Кр. Шаффрата, В. А. Моцарта.

Виконавці: народний артист Російської Федерації, лауреат Державної премії Росії, проф. Алєксандр Рудін (віолончель, віола-да-ґамба/бас), лауреат міжнародних конкурсів Назар Кожухарь (віола-да-ґамба/дискант, бас), Наталья Тімофєєва (віола–да-ґамба/дискант, бас).

В концерті беруть участь українські виконавці Лариса Шувалова (віола-да-ґамба/бас), Тетяна Трегуб (віола-да-ґамба/бас, клавесин), Анна Іванюшенко (клавесин).

Довідка

Алєксандр Рудін – віолончеліст, піаніст, диригент, мистецький керівник академічного камерного оркестру “Musica Viva”, професор Московської консерваторії. Народний артист Росії (2001), лауреат державної премії Росії в галзі літератури і мистецтва (2003), лауреат Міжнародних конкурсів: Й. С. Баха в Ляйпціґу (1976), Ґ. Кассадо у Флоренції (1979), П. Чайковського в Москві (1978, 1982). 1983 року закінчив Державний музично-педагогічний інститут ім. Гнєсіних за спеціальностями “віолончель“ і “фортепіано“. 1989 року закінчив Московську консерваторію в класі диригування. Керівником оркестру “Musica Viva“ став 1988 р. Проводить майстер-класи в навчальних закладах багатьох європейських країн. Внесок А. Рудіна в музичну культуру полягає передовсім у поданні академічної музики різних напрямів і традицій як єдиного музичного простору, що сприяє розумінню музики як безперервного історико- культурного процесу, що поєднує в собі спадщину минулого і сьогодення, але при цьому кожен з них з не втрачає своєї самобутності. В програми концертів оркестру входять найрізноманітніші твори від епохи бароко до сучасності. Твори окремих авторів з часів хрестових походів і епохи Відродження, Баха, Сальєрі, Козловського, Саллінена, Озєрова були вперше виконані в Росії саме “Musica Viva“. З 1998 р. оркестр проводить абонементні концерти у Великому залі консерваторії, запрошуючи для спільних виступів як відомих диригентів і виконавців, так і не дуже знайомих широкій публіці, але цікавих музикантів. Оркестр гастролює в багатьох країнах світу.

Творче кредо віолончеліста грунтується на дбайливому і осмисленому відношенні до музичного тексту: чи то твір епохи бароко, чи традиційний романтичний репертуар – А. Рудін прагне зняти з музики нашарування столітніх виконавських штампів, відкрити твір у первозданності нічим не затьмареного щирого авторського висловлювання. Звідси бере початок зацікавлення А. Рудіна автентичним виконавством. Він є одним з небагатьох російських солістів, які у своїй концертній практиці активують весь арсенал існуючих на сьогодні виконавських стилів (грає як в традиційному стилі твори романтиків, так і в автентичній манері – твори епохи бароко і класицизму), більше того – поєднує гру на сучасній віолончелі з віолою-да-ґамба. В цьому ж напрямку розвивається його діяльність як піаніста і диригента.

А. Рудін належить до рідкісного типу музикантів, які не обмежують себе однією виконавської іпостассю. Віолончеліст, диригент і піаніст, дослідник старовинних партитур і автор оркестрових редакцій камерних творів, А. Рудін, крім своєї сольної кар'єри, протягом двадцяти років є мистецьким керівником Московського камерного оркестру Musica Viva і протягом десяти років - щорічного Міжнародного музичного фестивалю “Посвята“. Авторські цикли оркестру під керівництвом маестро, реалізовані у стінах Московської філармонії та Державної Третьяковської галереї (“Шедеври і прем'єри“ , “Музичні зборів в будинку Третьякових“ , “Срібна класика“ і т. д.) були тепло зустрінуті московською публікою.

Серед топ-подій московських сезонів під керівництвом маестро Рудіна: російська прем'єра опери В. А. Моцарта “Ідоменей“, рідкісне виконання ораторій Гайдна “Пори року“ та “Створення світу“ та інші монументальні проекти, пов'язані з музикою бароко і класицизму. Завдяки А. Рудіну вперше в Росії були виконані багато партитур давніх майстрів (Давидова, Козловського, Пашкевича, Аляб'єва, К. Ф. Е. Баха, Сальєрі, Плейеля, Дюссека і т. д.).

На запрошення маестро в Москві виступили легендарні майстри історично поінформованого виконавства – культові британські диригенти Крістофер Гоґвуд і Роджер Норрінґтон. Маестро успішно співпрацює з багатьма музичними колективами: як запрошений диригент виступає з Симфонічним оркестром Петербурзької філармонії, РНО, БСО ім. П. Чайковського, ГАСО ім. Є. Свєтланова, симфонічними і камерними оркестрами Норвегії, Фінляндії, Туреччини. У багатьох своїх програмах А. Рудін виступає одночасно як соліст і диригент. Величезна увага приділяє виконанню і сучасної музики: за його участю відбулися світові та російські прем'єри творів В. Сильвестрова, В. Артьомова, А. Пярта , А. Головіна. В галузі звукозапису виконавцем випущено кілька десятків компакт-дисків для лейблів “Naxos”, "Російський Сезон", " Olympia" , "Hyperion" , "Тudor", "Мелодія", "Fuga libera".

Назар Кожухарь – учень визначного скрипаля Олега Кагана, лауреат міжнародних конкурсів (Всесоюзний конкурс скрипалів ім. Д. Ойстраха, 1988 р., Міжнародний конкурс скрипалів в Амстердамі, 1995 р., IX International Van Wassenaer competition в Гаазі 1996 р.). Закінчив ЦМШ та Московську державну консерваторію, де пройшов асистентуру-стажування (педагоги: З. Гілельс, Є. Чугаєва, О. Каган, С. Кравченко). Стажувався в Бостонському університеті у Ю. Мазуркевича, та як симфонічний диригент - у Г. Рождєствєнського. Н. Кожухарь – засновник і мистецький керівник Ансамблю солістів “The Pocket Symphony”, організатор та виконавець численних мистецьких проектів в царині старовинної і сучасної музики (від раннього бароко до поставангарду).

З 1995 р. по 2002 р. викладав в Московській консерваторії, був серед засновників факультету Історичного та сучасного виконавського мистецтва, нині очолюваний Олексієм Любімовим. С 1996 р. соліст Московської філармонії. Останнім часом звернувся також до виконавства на альті та віолі да гамба.

Н. Кожухарь – організатор і учасник багатьох міжнародних фестивалів, в тому числі фестивалю сучасної музики ім. Е. Дєнісов, (Томськ, 2002-2003). Виступав в камерних ансамблях з С. Ріхтером, Н. Ґутман, Т. Ґрінденко, О. Рудіним, Е. Вірсаладзе, О. Любімовим, Т. Аліхановим, Д.-Т. Шоном та іншими. Має записи на ТV, радіо, CD, дає майстер-класи (скрипка, альт, камерний ансамбль) в Hochschule (Штутгардт, 2001-2010, Карлсруе, 2000), російських і білоруських консерваторіях (Н. Новгород, 2011, Мінськ, 2003-2009, Єкатеринбург, 2011, Владивосток , 2011).

Останні проекти, здійснені Н. Кожухарем, – виконання “GLORIA” А. Вівальді, (вперше в Росії на історичних інструментах); “Всі інструментальні твори Й. С. Баха” (Малий та Великий зали Московської консерваторії; “Всі клавесинні концерті Й. С. Баха” (Малий зал Санкт-Петербурзької філармонії); диригував прем’єрою нової редакції “Реквієма” В.А. Моцарта (Великий зал Санкт-Петербурзької філармонії. Разом с Петером Шрайєром у Великому залі Московської консерваторії The Pocket Symphony виконав “Страсті за Іоанном” Баха, здійснив прем’єру ораторії Д. Букстехуде “Тіло Господа Нашого” (Membra Jesu Nostri) в Мінську та Санкт-Петербурзі. В цьому концертному сезоні виконав Месу сі мінор Й. С. Баха у Кафедральному Соборі Непорочного Зачатія Пресвятої Діви Марії у Москві силами ансамблю “The Pocket Symphony” та солістів з Німеччини, Болгарії, Росії, Білорусії.

Ансамбль “The Pocket Symphony” – переможець IX International Van Wassenaer Early music ensembles competition в Ґаазі (1996 р.). За п'ятнадцять років існування колектив здобув репутацію одного із найвитонченіших та елітарних, вдостоївся стійкої уваги публіки та преси завдяки “высочайшему профессиональному уровню игры…” (“Коммерсантъ”), “сочетанию чистоты стиля, глубокому проникновению в исполняемую музыку и знанию последних научных исследований в области интерпретации музыки барокко и классицизма” (“Сегодня”).

Своєрідною візитною карткою “The Pocket Symphony” стала створювана на сцені неповторна атмосфера невимушеного музикування. Кожний концерт ансамблю – унікальний і неповторний – викликає незмінну цікавість непередбачуваністю інтерпретацій і віртуозністю виконання. Окреме місце в творчості Н. Кожухаря й ансамблю “The Pocket Symphony” займає музика ХХ ст., в їх виконанні прозвучали російські прем’єри творів Ґ. Канчелі, А. Пярта, А. Шнітке, К. Штокґаузена, М. Наймана, Ф. Ґласса, П. Карманова, Д. Янова-Яновського, А. Айґі.

Ансамбль інтенсивно концертує в кращих залах Росії – щорічний абонемент в Московській консерваторії, Малому і Великому залах Санкт-Петербурзької філармонії, в Нижньому Новгороді, Казані, Астрахані, Томську та інших містах. Також гастролював в Іспанії, Франції, Німеччині, Голландії, неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях (“Русская Зима-2004”, “Памяти Олега Кагана”, “Декабрьские вечера”, фестивалі сучасної музики ім. Е. Дєнісова та інш.)Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: