У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:56, 19 листопада, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Мистецький проект «ХЛІБ»

Мистецький проект «ХЛІБ» thumbnail

21-24.11.2013

Музей історії релігії

Чи можливе? Чи таке можливе ?!
Чи колись повірить чоловік:
Щоб родючі українські ниви
Народили 33-й рік?..

Напередодні скорботної дати – 80-річчя Голодомору 1932-33 років – у Львівському музеї історії релігії відбудеться відкриття виставки «Хліб». Це мистецький проект творчої групи львівських художників, присвячений болючій і складній сторінці в історії українського народу – Голодомору, коли у людини забрали все: право на майбутнє, на самоідентифікацію, на родину і в передусім на хліб, як основу життя.

Як зазначають автори проекту «Хліб – це життя. Хліб дає людині силу і енергію. Відібрати хліб, означає відібрати життя…». І його, це життя, на початку тридцятих років минулого століття відібрали у мільйонів невинних людей, молодих і старих…А скільки ще ненароджених втратила Україна!?

В День скорботи, 24 листопада, в Україні приспустять державні прапори, пройдуть жалобні заходи, у храмах відбудуться поминальні Богослужіння, до пам'ятних знаків, місць поховань жертв голодоморів ляжуть траурні вінки та композиції із житніх і пшеничних колосків, по всій країні пройде хвилина мовчання, а в домівках українських родин запалять свічки…

Молоді митці Львова вирішили по-своєму розкрити тему катастрофи України ХХ століття, розкрити її по-сучасному. Ідея, особисте бачення її, втілення у власних творах, подання для перегляду, навіть вибір експозиційної зали – невідреставрованої, обшарпаної – усе це говорить про своєрідне, нетрафаретне подання матеріалу, її глибинність.

У центрі експозиції – живописне двометрове полотно художника-бойчукіста Охріма Кравченка “Голод на Україні”, створений ще 1972 року. На стінах твори пов’язані з темою Голодомору Остапа Лозинського і Уляни Нищук-Борисяк, виконані в традиційній техніці темперного малярства, графічні аркуші Данила Мовчана. Привертає увагу інсталяційний проект Олі Кравченко. Музика Любка Маріаша та його гра на лірі доповнить колорит виставки.

Презентація мистецького проекту «Хліб» відбудеться у четвер, 21 листопада, о 15 годині в приміщенні Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.
Ірина Цебенко, завідувач відділом ЛМІР
Тел.: (032) 261 48 22, 235 61 00, 235 7007Варто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

Russian women’s core relationship thinkingRussian women’s core relationship thinking
Russian women’s core relationship thinking Everybody knows exactly just what socia...
Board of directors portals instructions the TaleBoard of directors portals instructions the Tale
With terms connected through the ground, and here is certain certainly straightforward pr...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: