У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 19:02, 22 листопадаа, 2013

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Реквієм – у 80-ті роковини Голодомору

Реквієм – у 80-ті роковини Голодомору thumbnail

23.11.2013
18:00

Львівська філармонія

Щороку наприкінці листопада ми вшановуємо пам'ять загиблих від страшних голодоморів, які забрали життя мільйонів людей. Небачена трагедія світового масштабу завдала непоправних втрат Україні.

Львівська філармонія цьогоріч, 23 листопада о 18:00, вшанує пам'ять загиблих від голоду твором відомого італійського композитора Джузеппе Верді «Реквієм». Цей твір став одним з найвизначніших зразків жанру Реквієму за всю історію музики, і один з найскладніших до виконання, адже дуже насичений. Верді – прекрасний оперний композитор, а це означає, що більшість фрагментів «Реквієму» написано для солістів з оперним розмахом. У пам’ятному вечорі візьмуть участь солісти Львівського національного академічного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької заслужена артистка України Світлана Мамчур та Тетяна Вахновська, соліст Астраханського державного театру опери і балету Роман Корен, соліст Королівського оперного театру Данії Пер-Андерс Гедлюнд, а також хорові колективи: Галицький академічний камерний хор, Камерний хор «Глорія». Академічний симфонічний оркестр Львівської філармонії виступить під диригуванням Іллі Ступеля.

Для кожного композитора, від Моцарта до Скорика, від Брамса до Сильвестрова, Реквієм — це особлива сфера музичного вислову. Тут композитор звертається до однієї з найбільш трагічних, і одночасно найбільш універсальних тем: теми переходу людської душі у вищий світ. «Вічний спокій даруй їм, Господи» — так перекладаються із латинської слова «Requiem aeternam dona eis, Domine».

Нерідко композитора спонукає до написання Реквієму якась трагічна подія, що відбулась у його житті. Задовго до написання Реквієму Джузеппе Верді пережив важку трагедію — смерть двох дітей та, невдовзі, дружини, яка була ще зовсім молодою. Комічна опера, яку композитор писав на замовлення в цей складний для нього період, зазнала цілковитого провалу на прем'єрі... Минули роки... На цей час уже автор багатьох опер, Верді пише Реквієм в пам'ять про друга, італійського поета Алессандро Мандзоні, який загинув у 1843 р.

Як зазначає генеральний директор філармонії Володимир Сивохіп, цей твір «вражає своєю глибиною, динамікою та драматизмом. Джузеппе Верді широко використовує в «Реквіємі» енергійні ритми, піднесені мелодії і драматичні контрасти, подібно до того, як він робив це в операх, щоб виразити сильні емоції, що йдуть від тексту. І мені видалося, що він буде передавати той трагізм, який пережив український народ у часи голодомору».

Жодна музика не здатна передати, якою жахливою трагедією був для України Голодомор. Але лише музика здатна забезпечити людині безпосередній доторк до сфери /sacrum/, і тим самим допомогти людській душі зцілитись, щоб більше ніколи не допустити таких жахливих речей, які відбулись у двадцятому сторіччі.

Ольга Максим’як, відділ реклами та маркетингуВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: