У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:43, 14 Лютого, 2014

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Євромайдан і культура”: Рущишин, Мазурик, Пагутяк

“Євромайдан і культура”: Рущишин, Мазурик, Пагутяк thumbnail

20-27.02.2014

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

Думаю, відмова від приставки Євро у назві суспільного зриву, свідками та учасниками якого ми є протягом майже трьох місяців, була би помилковою. Хоча якийсь час повторювати, що «ми навіть не за євроінтеграцію» стало якоюсь мантрою, штампом для навіювання. За останні два тижні для багатьох зрозуміло, наскільки Європа втратила свою душу. Вона намагається віднайти цінності, але не певна, де вони. Але, здається, в Україні цей процес ще не зайшов так далеко. Жорж Ніва говорив про Європу метафізики і картоплі, Анре Глюксман є одним з найменш комфортних опонентів Путіна в Європі, Анрі Леві прямо підтримує ідеї Євромайдану. Ми також продовжимо говорити про цінності.

Для нас Європа – найближче осердя Окциденту. Ми третій місяць надалі стоїмо перед вибором і вибір цей знову актуалізує питання про цінності. Бо що інакше означає бути європейцем, якщо не ствердження пріоритету цінностей і ствердження фундаментальних загальнолюдських принципів. Ці пріоритети і принципи стали тепер каменем спотикання. Європейські цінності знайшли своє ствердження у Євромайдані. Євромайдан стоїть за гідність, Євромайдан утверджує гідність, саме на принципі людської гідності є збудовано Західну цивілізацію.

Боротьбу за гідність стверджував Франко у «Каменярах». Люди культури у найширшому сенсі – підприємці із сильною бізнес етикою, письменники, мислителі – як ніхто відчувають фундаментальність цивілізаційного вибору на користь людської гідності.

Останнім перетворенням у сфері людського духу, що сталися протягом часу, відколи стоїть Євромайдан по містах України і у Львові, де ми живемо, присвячено цей цикл зустрічей із відомими галичанами.

Наприкінці січня через криваві події на Майдані у Києві і реакцію на них у Львові, зустрічі було призупинено.
У циклі в лютому (у програмі можливі зміни!):

20 лютого, четвер, 18:00 – Ярослав Рущишин, підприємець і громадський діяч, один з організаторів Студентського голодування на Майдані Незалежності («Революції на граніті»).

27 лютого, четвер, 18:00 – Зеновій Мазурик, культуролог, голова Асоціації музеїв і галерей.

Також відбудеться зустріч із Шевченківською лауреаткою Галиною Пагутяк на львівських барикадах біля частини ВВ на вул. Рубчака.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментарі


Варто переглянути


Варто прочитати: