У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:49, 11 Березня, 2014

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Українці в усьому світі вшанували ювілей Кобзаря святковим флеш-мобом

Українці в усьому світі вшанували ювілей Кобзаря святковим флеш-мобом thumbnail

Слова Тараса Шевченка дають силу для боротьби, дозволяють відчувати себе українцями навіть в іншому кінці світу: від Нової Зеландії до Канади, від Ісландії до Бразилії. В 23 країнах світу 200-ліття поета відзначили флеш-мобом «Весь світ читає Шевченка», під час якого декламували «Заповіт».

Організатори закликали всіх о 12.00 год. за місцевим часом зібратися на головних площах своїх міст, біля пам’ятників Кобзарю для участі в акції. Святкове читання розпочалось у Мельбурні (Австралія), згодом «перенеслося» до Владивостоку (Росія), і через Україну, Центральну і Західну Європу, Кейптаун (ПАР), «шевченківська естафета» дійшла й до Бразилії та багатьох міст США та Канади.

Особливо активно долучилися до флеш-мобу країни, де компактно проживає українська діаспора – Польща та США. Так, «Заповіт» читали в Любліні, Варшаві, Ґданську, Кракові, а також в багатьох містах Америки: у Денвері, Філадельфії, Вашингтоні.

Окрім «Заповіту», кожне місто мало свою програму: співали пісень, читали поезію та прозу Тараса Шевченка, обговорювали події в Україні. В Росії, та в деяких містах США, вірші читали російською.

Кількість учасників різнилася: від однієї люди, як наприклад у Чехії та Ісландії, до кількох сотень. У США та Австралії «Заповіт» читали цілими громадами.

До акції долучилися і в Україні. «Заповіт» Шевченка читали у Севастополі, Донецьку, Кривому Розі, Тернополі, а також в малих містах та селах Галичини. У Яворові, наприклад, майже 500 людей одночасно декламували «Як умру, то поховайте...». Щоб зафіксувати це святкове дійство, присутнім роздали спеціальну посвідку учасника флеш-мобу.

Організатори – студенти Українського католицького університету та Університету банківської справи НБУ – вважають, що в акції взяли участь більше 4000 тисяч людей. На їхню думку, флеш-моб був успішним,адже дозволив її учасникам відчути єдність українців по всьому світу та підтримку інших національностей, коли афроамериканці і корейці разом з українцями співали пісні Шевченка.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: