У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:58, 1 Квітня, 2014

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Оди до радості” в семи українських аеропортах зібрало близько 7 тисяч людей

“Оди до радості” в семи українських аеропортах зібрало близько 7 тисяч людей thumbnail

“Спільне повітря” для всієї України: одночасне виконання “Оди до радості” в семи українських аеропортах зібрало близько 7 тисяч людей

Понад 700 музикантів і близько 6 000 глядачів у шести містах України 30 березня зібрала акція “Спільне повітря”:

в один і той самий час, о 13:00 сім оркестрів у семи найбільших аеропортах країни виконали “Оду до радості”, офіційний гімн Євросоюзу. У такий спосіб вшанували пам'ять “Небесної сотні”, відзначили підписання політичної частини Асоціації з ЄС та підтвердили: Україна — неподільна й єдина. На організацію акції волонтери витратили менше десяти днів. Музиканти й організатори працювали безкоштовно і незалежно від офіційних культурних інституцій.

Ця історія демонструє: неможливого в цій країні немає, — впевнені організатори.

“Коли 700 людей у Львові, Харкові, Донецьку, Одесі, Києві, Дніпропетровську в одну й ту саму секунду починають робити одну і ту саму річ, розмови про розділеність і розірваність України починають виглядати аж надто штучно, — впевнена одна зі співорганізаторів акції, Іванна Скиба-Якубова. — Ця акція європейська за духом не тому, що оркестри грають в аеропортах, а тому що ідею не “спускали згори”, її придумали і менш ніж за 10 днів зробили люди, до того навіть не знайомі між собою.

І так хочеться вірити, що хлопці, яким не дали дожити до здійснення їхніх мрій, крізь ефір почують, що ми їх не забудемо і не зрадимо їхню пам'ять”.

Найчисельніша глядацька аудиторія зібралася в Борисполі (близько 3 тис. чоловік) і у львівському аеропорту ім. Данила Галицького — більше тисячі. Більшість у Борисполі — пасажири понад 30-ти міжнародних рейсів; в інших аеропортах більшість складали люди, які приїхали до аеропорту навмисно, щоб підтримати акцію. У Борисполі повторили одеський флешмоб: музиканти несподівано з'являлися з ескалаторів, підіймалися з-за столиків кафе, неочікувано для інших починали співати за стійкою реєстрації.

Найбільшою кількістю музикантів може похвалитися аеропорт “Київ”, Жуляни: 180 чоловік — Президентський оркестр, хор Збройних сил України і студенти музичних вузів Києва.

Після “Оди до радості” музиканти виконали “духовний гімн України” — “Боже, великий, єдиний”, а глядачі запалили лампадки в пам'ять про всіх полеглих. В той же день у Жулянах відкрили виставку фоторобіт Дмитра Корнилова, присвячену подіям Євромайдану, і вже традиційцно збирали благодійні внески на допомогу сім'ям загиблих.

“Коли наші соратники та друзі з прекрасного міста Харків повідомили про приєднання Жулян, я зрозуміла, що український народ, простих людей, які, не шкодуючи себе щоденно роблять свою роботу, отримуючи за неї неадекватно малу оплату, ніхто вже не зможе роз'єднати, запудрити мізки нереальними обіцянками, МИ СТАЛИ ДОРОСЛИМИ! НАРОДЕ УКРАЇНИ — пишаюсь тобою!” — написала в себе на Фейсбуці Іоланта Пришляк, головний координатор акції “Спільне повітря”.

У галицькому, одеському і дніпропетровському аеропортах “Оду” виконували двічі, а після неї виконали гімн. В Харкові і Дніпропетровську гімн заспівали самі глядачі, спонтанно.

Хор Одеського оперного, до речі, співав “Оду” фактично вдруге за тиждень: адже саме він брав участь у флешмобі Хобарта Ерла на Привозі, який частково послужив натхненням і для цієї акції.

Нагадаємо, ініціаторами акції стали харків'янка Олена Рофе-Бекетова, праправнучка відомих слобожанських родин Бекетових та Алчевських, і львів'янка Іоланта Пришляк, заступник генерального директора Львівської філармонії, Голова правління оркестру «INSO-Львів». Співорганізатори акції — харкывська PR-аґенція “Bagels & Letters” — Тетяна Ландесман та Іванна Скиба-Якубова.

Флешмоб у Борисполі організувала киянка Христина Храновська, власниця мережі магазинів.

За координацію роботи аеропортів організатори дякують дирекції львівського аеропорту ім. Данила Галицького.

За рояль, на якому грав Маркіян Мацех у львівському аеропорту ім.Данила Галицького організатори дякують "Джаз-клубу" — офіційному представникові YAMAHA в Україні.

Детальною інформацією про проект з вами поділяться:
співініціаторка та головний координатор акції Іоланта Пришляк:
+380 67 161 03 48, inso.ip@gmail.com
та
співорганізатори акції PR-аґенція "Bagels&Letters",
Іванна Скиба-Якубова, +380 97 905 82 98, ivanna@bagels-letters.com,
Тетяна Ландесман, +380 63 22 22 583, landesman@bagels-letters.comВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: