У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:12, 1 Липня, 2014

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Дебютна виставка “Сплела”

Дебютна виставка “Сплела” thumbnail

4.07.2014 - 25.07.2014

Палац Мистецтв

4 липня о 16:00 відбудеться відкриття дебютної виставки "Сплела". Молода художниця Тетяни Боричок представить вашій увазі дві серії робіт присвячених силі та красі вінка. Художниця за допомогою живопису передає своє захоплення українським вінком – потужним знаком, символом життя минулого і сьогодення.

«Потужним знаком є вінок. Символ невід’ємний від життя. В своїй основі приховує коло, яке не має ні початку, ні кінця, а, значить, є істинною досконалістю, символом божественного початку. Коло, як символ присутній у минулому і сьогоденні та представляє космос, всесвіт, циклічність життя. Вінок як головний убір утворює зв’язок голови з космосом, з божественною сутністю. З прадавніх традицій є сильним оберегом. В багатьох культурах вінок є невід’ємним ритуальним атрибутом. Присутній , як при смерті так і при житті. Життя саме як вінок, циклічне та багате. Для нас зараз вінок постав збірним образом увібравши в себе цілу низку значень. Слава, краса, юність, нескінченність, міцність союзу, новий початок. Вінок був присутній в багатьох культурах, традиціях, релігії різних цивілізацій.
Український вінок – спрощений знак богині Іштар. Для України є дуже давнім атрибутом, ще від шумерської культури. Вінок не просто прикраса він зберігає в собі пам’ять предків, інформацію багатьох століть. Поширений, як жіночий головний убір. Під час доленосних подій людина відчувала невпевненість перед майбутнім, беззахисність. Тому важливою складовою обрядів родинного циклу була оберегова. Це є характерним для будь-якої етнічної культури у тому числі і для українців у яких сформувались рослинні культи. Одним з проявів яких стало одягання вінків перед важливим обрядом. Українських вінків така кількість, що єдиної класифікації вінків не існує.
Я виділю два види обрядові та весільні вінки, штучні та живі. Спробую мовою акварелі передати багатство та значення вінка, перенести його в сучасний аспект життя. Здійснити художній експеримент, зі складною і ніби не близькою технікою до об’ємного, декоративного, прикладного мистецтва. Об’ємне покласти в двохвимірний простір. Ряд робіт стилізувати та передати лиш простоту архітектоніки кожного вінка. Вкласти інформацію в кожну роботу. Мої намагання відчути кожен вінок, його історію, лягають на папір тонко і часто інтуїтивно, довірившись процесу та техніці акварельного живопису. Вінок, атрибут наповнений пам’яттю предків, ліг на папір, відкинувши зайві елементи, але зберігши свою особливість та сутність.
Сучасність стрімко рухається але сучасність не повинна втрачати набуті цінності бо тоді вона пуста», - зазначає молода художниця.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: