У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 09:44, 2 листопадаа, 2015

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Проект Львівської ОДА допоміг незрячим долучитись до мистецтва

Проект Львівської ОДА допоміг незрячим долучитись до мистецтва thumbnail

У неділю, 1 листопада, у Палаці мистецтв презентували інтерактивний соціально-мистецький проект "Торкаючись, бачу: великі українці". Завдяки якому світ мистецтв став доступним для людей, які зовсім не бачать.

"Цей проект нікого не залишить байдужим, - зазначив голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка під час урочистої церемонії відкриття виставки. - Насамперед тому, що тут представлені люди, якими ми гордимося, які презентують нас у всьому світі. Окрім того, завдяки виставці люди, які по-різному бачать і відчувають світ, зможуть однаково подивитися на визначні постаті нашої історії та сьогодення. Цей проект сьогодні об’єднав усіх нас".

За словами директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської ОДА Христини Береговської проект "Торкаючись, бачу: великі українці" довів, що культура є доступною для усіх, а мистецтво стало інструментом пізнання світу для людей з особливими потребами.

"Упродовж семи днів виставка перебуватиме у Львівському палаці мистецтв, - розповіла Христина Береговська. - Уже 8-го листопада її експонати помандрують усіма районними центрами Львівщини. Опісля з проектом матимуть змогу ознайомитися і мешканці інших регіонів України. Завершиться він у Києві".

Загалом представлено 12 скульптур величних українців. Серед них Тарас Шевченко, Іван Франко, Андрей Шептицький, Георгій Гонгадзе, Марія Заньковецька, Сергій Нігоян. До кожного бюсту долучено табличку з відповідною інформацією шрифтом Брайля та аудіозапис. Про відомих українців розповідають Джамала, Павло Табаков, Святослав Вакарчук та інші виконавці.

Розмалювали скульптури кольоровими фарбами діти з вадами слуху та мови. А люди з вадами зору, торкаючись, "побачили" визначні постаті та дізналися про них інформацію за допомогою аудіозапису.

У день відкриття проект відвідало кількасот людей з особливими потребами.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: