У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:23, 24 Жовтня, 2016

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Для шести поліклінік Львова закупили цифрові флюорографи, на яких обстежили уже близько 12 тисяч пацієнтів

Для шести поліклінік Львова закупили цифрові флюорографи, на яких обстежили уже близько 12 тисяч пацієнтів thumbnail

Медики та пацієнти Львова отримали нові можливості для ранньої діагностики туберкульозу та захворювань легень. Для шести поліклінік міста, за районним принципом, закупили сучасні флюорографічні комплекси, що дозволяють ефективніше діагностувати на ранній стадії туберкульоз та інші захворювання бронхо-легеневої системи. За час роботи флюорографів – з липня по жовтень – у поліклініках міста обстеження пройшли близько 12 тисяч пацієнтів.

Управління охорони здоров’я Львівської міської ради придбало 6 цифрових флюорографів українського виробництва на загальну суму 5823 тис. грн. (кожний вартістю 970,5 тис. грн.) й оснастило ними поліклініки усіх районів міста: поліклінічне відділення №2 1-ї міської лікарні (вул.Мазепи,25),  поліклінічне відділення 4-ї міської лікарі (вул. Фредра,2), 2, 4, 5 та 6  міську поліклініку.

«Кожен район у базовій поліклініці має сучасний цифровий флюорограф. У Шевченківському районі – це 2-ге поліклінічне відділення 1-ї лікарні, центр міста – це поліклінічне відділення 4-ї міської лікарні, у Франківському районі – 2 поліклініка, у Залізничному – 5 поліклініка, у Личаківському – 6 поліклініка, у Сихівському районі – 4 поліклініка» - розповідає Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я, і зауважує, що процес навчання спеціалістів праці з цими цифровими апаратами  був тривалим – з червня по липень поетапно флюорографи встановили у кожній поліклініці, і опісля, впродовж літа, для спеціалістів проводили навчання.

«Цифрові флюорографи призначені для проведення повноформатної рентгенофлюорографії грудної клітини і мають низку переваг перед аналогами: підвищена фізична і психологічна комфортність для пацієнта та менше променеве навантаження на нього, зручність для медперсоналу, одержання висококонтрасних рентгенівських зображень, надійність, ремонтоздатність», - зазначає Олена Горбачова, завідувач рентгенологічним відділенням 2-ої міської поліклініки. За її словами, з початку роботи цифрового флюорографа, у 2-ій поліклініці було обстежено більше ніж 5 тис. осіб, зокрема, виявили 13 випадків онкології, 11 туберкульозу і 50 випадків пневмонії.

За словами Володимира Зуба, вирішення питання оснащення поліклінік міста цифровими флюорографічними комплексами дуже важливе з огляду на нинішні тенденції стану здоров’я львів’ян. «У нашому місті, як і в Україні та цілому світі, хвороби органів дихання є найбільш поширеними. Особливе занепокоєння викликає зростання онкологічної патології легень та туберкульозу. Так, в Україні, починаючи з 1995 року, зафіксована епідемія туберкульозу. У Львові  захворюваність на туберкульоз у 2015 році становила 56,2 осіб на 100 тис. населення (у 2014р. – 55,5 осіб на 100 тис. населення). Посилення роз’яснювальної роботи, яке проводилось медичними працівниками серед мешканців щодо необхідності систематично проходити  флюорографічне обстеження, дало змогу активізувати виявлення туберкульозу і, як наслідок, скоротити терміни лікування та зменшити смертність від туберкульозу (з 11,8 випадків на 100 тис. населення у 2014 року до 6,5 – у 2015 році)», - розповідає Володимир Зуб, начальник міського управління охорони здоров’я.

Довідка

Головний шлях передачі туберкульозу – аерогенний (тобто, через повітря). Серйозний ризик зараження туберкульозом виникає при перебуванні у закритому приміщенні одночасно з хворою на туберкульоз людиною, яка кашляє. Крапельки слизу, що виділяються підчас кашлю, є потужним чинником передачі інфекції. Мова йде не тільки про туберкульоз, а й про вірусні інфекції.

Найчастіше туберкульоз розвивається у людей  зі слабкою імунною системою (наприклад, ВІЛ-позитивні люди або хворі на цукровий діабет), дітей до 5 років, підлітків, осіб похилого віку, вагітних жінок, хворих на злоякісні новоутворення.

Вчасне звернення до лікаря – запорука успішного одужання, адже туберкульоз – виліковний.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: