У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 15:44, 28 Жовтня, 2016

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

У Львові буде проходити ювілейний 10 фестиваль Лімуд Львів 2016

У Львові буде проходити ювілейний 10 фестиваль Лімуд Львів 2016 thumbnail

З 3 до 6 листопада у Львові в готелі «Дністер» пройде ювілейний,  десятий в Україні, чотириденний фестиваль Лімуд Львів 2016.Лімуд – всесвітньо відомий єврейський освітньо-культурний проект, який з 2008-го року проводиться і в Україні. Перший український Лімуд проходив в Ялті, потім у різні роки у Трускавці, тричі в Одесі, у Вінниці та в Ужгороді, у 2014 та 2015 роках –  у Львові.

«У перекладі з івриту «Лімуд» означає навчання. Тож не дивно, що й цього року свято навчання і знань проходитиме у культурній столиці країни – старовинному Львові.

Всього в програму буде включено близько 130-ти сесій. У фестивалі візьмуть участь більш, ніж 850 учасників.

На Лімуді одночасно буде проводитися до семи різних занять, що дозволить учасникам самостійно формувати програму на свій розсуд, враховуючи особисті переваги. У рамках фестивалю будуть заплановані екскурсії, тренінги, майстер-класи, концерти, виставки та лекції», - зазначають організатори фестивалю.

Серед презентерів Лімуду у Львові: Еліав Білоцерковський – Надзвичайний та Повноважний Посол держави Ізраїль в Україні;  Яхіель Бар (Ізраїль)  – віце-спікер Кнесету Ізраїля (Парламенту); Хаїм Чєслєр (Ізраїль) – засновник проекту Limmud FSU; Роман Бронфман (Ізраїль) – бізнесмен, громадський діяч, засновник партії "Демократичний вибір", Ярослав Грицак (Львів) – доктор історичних наук, професор Українського Католицького університету, Худо Андрій (Львів) - співвласник та Голова ради директорів Холдингу емоцій "!FEST", Ігор Щупак (Дніпропетровськ) – директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та Музею «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні» та інші.

Лімуд пропонує своїм учасникам також різноманітну культурну і розважальну програму, яка дозволяє познайомитися з різними музичними, літературними, театральними, художніми напрямками в мистецтві. Цього року до програми Лімуду запрошені: Смєхов Веніамін (Москва) – російський актор, режисер і письменник, Олександр Володарський (Київ) – письменник, драматург, сценарист; гурт "Лос Капарос (Ізраїль) та інші.

«Запорука успіху Лімуду, його довголіття і затребуваності полягає в поєднанні навчання, відпочинку, спілкування, які гармонійно об’єднують Лімуд і завдяки яким, створюється неповторна «лімудна» атмосфера», – зазначає Голова Лімуду в Україні Йосип Аксельруд.

Фестиваль Лімуд проводиться за фінансової підтримки Limmud FSU, Голландського Еврейського Гуманітарного Фонду (JHF), Всеукраїнського єврейського конгресу.

Генеральний партнер Фестивалю Лімуд Львів 2016 – Всеукраїнський єврейський благодійний фонд «Хесед-Ар’є».

Головний партнер фестивалю - «DikArt Event Management Company».

Додаткова інформація на сайті: http://www.limmud.org.ua

ДОВІДКА

Партнери Фестивалю: Посольство Держави Ізраїль в Україні, «Натів» та Ізраїльський культурний центр в Києві, Представництво Американського єврейського об’єднаного розподільчого комітету «Джойнт», Міжнародна єврейська студентська організація «Гілель», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» та Музей «Пам’ять єврейського народу і Голокост в Україні», Єврейське Агентство,  Холдинг емоцій "!FEST", різні єврейські організації Львова, інші організації.

ІСТОРІЯ І ПРИНЦИПИ ПРОЕКТУ

Наріжним каменем Лімуду продовж усієї його історії є 5 основних принципів:

1. Можливість вибору. З безлічі сесій, які проходять одночасно, кожен учасник може вибрати цікаву саме йому – від єврейської філософії до йоги, від єврейської кухні до близькосхідної політики.

2. Плюралізм. Конференції Лімуд відвідують учасники різного віку, соціальних груп, люди, які дотримуються різних релігійних і політичних переконань.

3. Свобода участі в усіх заходах.

4. Волонтерство. Організатори, презентери та волонтери беруть участь у Конференції виключно на добровільних засадах. Викладачам не оплачується проведення сесій, а організацією Конференції та всіх заходів займаються волонтери.

5. Платна участь: з часу заснування Лімуду учасники самі оплачують своє перебування на конференціях.

Поєднання цих п’яти принципів створює відмінні риси Лімуду – різноманітність, толерантність, відсутність примусу та матеріальної зацікавленості – і забезпечує його унікальність.

Вперше Конференція Лімуд пройшла в Англії: у 1980 р. вона була організована невеликою групою волонтерів в Ноттінгемі. Сорок людей зібралися разом на кілька днів для того, щоб поділитися один з одним своїми знаннями. З часом Лімуд став культовим заходом в Британії, який збирає щорічно близько трьох тисяч учасників, справжньою «короною британського єврейства», як прозвали його журналісти. І ось вже більше 30 років щорічні конференції Лімуд проходять у більш ніж 30 країнах світу й збирають від декількох сотень до декількох тисяч учасників.

У країнах колишнього Радянського Союзу дізналися про Лімуд у 2006 р. завдяки засновнику проекту  Limmud FSU Хаїму Чеслеру і його партнеру Сандрі Кан з Нью-Йорка. Перша Конференція Лімуд на території колишнього СРСР відбулася в Москві і зібрала понад 600 москвичів, а з тих пір стала регулярною. З 2008 р. Limmud FSU проходить в Україні і в Ізраїлі, з 2009 р. – у Нью-Йорку і на Далекому Сході РФ, з 2011 р. – у Санкт-Петербурзі, у 2012 р. проект стартував у столиці Молдови, 2013 р. – у Білорусі, у 2014 році Лімуд вперше пройшов в Канаді, у 2015-му – в Австралії та Казані (Росія).Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: