У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:33, 10 листопадаа, 2016

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

На Личаківському цвинтарі відновлюють все більшу кількість об’єктів

На Личаківському цвинтарі відновлюють все більшу кількість об’єктів thumbnail

З кожним роком на Личаківському цвинтарі стрімко зростає кількість об’єктів, які відновлюють. Про це розповіла начальник управління охорони історичного середовища ЛМР Лілія Онищенко. Йдеться про роботи, які виконують в рамках українсько-польського проекту та ті, які здійснюють за кошти ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар».

Зокрема вона зазначила, що впродовж 2008-2015 рр в межах проекту «Збереження спільної культурної спадщини», який втілюють Львівська міська рада і Міністерство культури та національної спадщини Польщі, на Личаківському цвинтарі від реставрували 52 надгробки. В цьому році вже практично відреставровано ще 13 надгробків. Фінансує ці роботи польська сторона.

«Якщо подивитись по роках, то в 2008 році було тільки 3 надгробки, а в цьому році їх вже 13. По цій програмі відновлюють надгробки на похованнях видатних людей, а також ті, що мають мистецьку цінність та потребують реставрації. З похилених, часом знищених, вони перетворюються у відчищені, врятовані пам’ятки, які демонструють красу музею «Личаківський цвинтар», - розповіла Лілія Онищенко.

Окрім цього, ремонтно-реставраційні роботи на кладовищі виконують і силами ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар».

«В нас дохід від господарської діяльності динамічно зростає і, відповідно, збільшується кількість робіт, які виконуються за кошти, отримані від цієї діяльності. Максимум зусиль ми приділяємо якраз ремонтно-реставраційним роботам та роботам з впорядкування території.

Зараз маємо розроблений проект на замощення 6 алей, в основному, вони будуть замощені натуральним каменем – базальтом та гранітом.

Динамічно зростає не тільки кількість об’єктів, які реставрують за кошти польського міністерства, а й стрімко зростає кількість об’єктів, які реставрують за кошти Музею. Якщо кілька років тому ми реставрували 5-6 об’єктів, то в цьому році ремонтно-реставраційні роботи, які вже практично завершені, проведені на 25 об’єктах. Це і родинна гробниця Шухевичів, де спочиває дідусь Романа Шухевича, і пам’ятник на могилі Лева Петрушевича, племінника Євгена Петрушевича, і поховання етнографа Володимира Івасюка – сподвижника Івана Франка та Михайла Грушевського, і гробниця родини Лепких, де спочиває брат батька Івана Лепкого та інші», - розповів директор ЛКП «Музей-заповідник «Личаківський цвинтар» Михайло Нагай.

За його прогнозами, в наступному році зі кошти Музею відновлять 30-35 об’єктів.

Крім того,  відновлення пам’яток на цвинтарі фінансують або дофінансовують меценати.

Як нагадала Лілія Онищенко, в цьому році минає 230 років з часу заснування Личаківського цвинтаря.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: