У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 21:01, 29 Березня, 2017

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Олесько, Золочів, Підгірці – легенди та містика замків Золотої Підкови Львівщини

Олесько, Золочів, Підгірці – легенди та містика замків Золотої Підкови Львівщини thumbnail

Легенди та містика Золотої Підкови Львівщини

Містичні події і явища часом прориваються у життя з-під тонкого шару зрозумілої нам реальності. Атмосфера містичності характерна для стародавніх, овіяних легендами, палаців. Відвідавши замки Золотої підкови Львівщини, ви відчуєте особливу автентичну атмосферу старовинних мурів, кожен сантиметр яких просякнутий історією.

Окрасою Львівщини є Підгорецький замок – несподіване поєднання непідступної фортеці і чарівного в своїй безтурботності палацу. У 1720 році замок перейшов у власність родини Жевуських. Саме Вацлав Жевуський надав палацу того вигляду, який ми спостерігаємо сьогодні, перетворивши його в центр тодішнього світського життя польської шляхти. Величезні експозиції картин і стародавньої зброї, друкарня, театр та оркестр – усе це можна було побачити в палаці. Однак утримання вимагало занадто великих коштів, сину Вацлава Северину навіть довелось викупати маєток на аукціоні. Северин був одержимий ідеєю швидкого збагачення, тому заснував у палаці таємну алхімічну лабораторію. За легендами, в замку приховані численні скарби і раз на рік уночі привид Северина запрошує гостей до своєї скарбниці. Мешкає тут і привид Білої Пані, поспілкуватись з яким приїжджали навіть учасники «Битви екстрасенсів».

Олесько – ще один цікавий об’єкт для любителів таємничих явищ. На пагорбі над цим містечком велично височіє стародавня могутня фортеця. Вдале географічне розташування зробило замок ласим шматком для польських та литовських князів і бунтівних українських шляхтичів. Саме тут з’явився на світ майбутній король Польщі Ян ІІІ Собєський. Існує легенда, згідно якої народження короля прийшлось на облогу замку татарами, під час якої здійнялась страхітлива гроза. Новонароджений лежав на чорному мармурованому столі, в який раптово вдарила блискавка. Стіл розколовся навпіл, повитуха оглухла, а всі оточуючі сприйняли це як знак надзвичайної місії, яка випаде на долю новонародженого. Є у замку і свої привиди, наприклад, місцеві жителі розповідають про монаха, який мав погану славу, вів розпутне життя, за що був замурований в одній зі стін замку і помер там від голоду.

Золочівський замок – дуже гарний і романтичний. Фортифікаційні споруди існують тут з давніх часів, однак справді світське життя почало вирувати у замку в XVII столітті, коли його хазяями стали шляхтич Якуб Собєський і його наречена Марія Казимира д’Аркен. Саме для неї Якуб звів затишний китайський палац, збереглось також їхнє ніжне листування – свідчення неабиякого кохання. Хтозна, можливо саме до своєї коханої ходить до сих пір по залах замку привид таємничого Чорного лицаря.Поява цієї примари таємним чином співпала з сенсаційною знахідкою. Поблизу Золочева у глухому лісі було знайдено два дивні камені, місцеві жителі говорять, що на місці знахідки до людей часто чіпляється блуд. На одному з каменів – тексти, написані готичним шрифтом. Вчені досі не можуть розшифрувати дані написи.

Екскурсійне бюро Feel Ukraine запрошує усіх поціновувачів історії та містики відвідати екскурсію по замках Золотої підкови Львівщини!

Наш сайт:

http://feel-tour.in.uaВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: