У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 19:01, 17 Червня, 2018

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Острів Хортиця: історія та сучасність

Острів Хортиця: історія та сучасність thumbnail

Якби режисери спробували зняти серіал про історичні події, що мали місце на острові Хортиця, вийшло б вражаюче, однак дуже довге кіно. Взагалі, Хортиця – рай для істориків та археологів, адже перші люди з’явилися тут ще в епоху палеоліту. Та унікальним острів робить той факт, що до історії тут можна буквально доторкнутися та навіть стати її частиною.

В давні-давні часи…

Як це було: перші поселення з’явилися на острові близько III-II тисячоліття до нашої ери, найбільше слідів залишили по собі скіфські племена. Це одна з містичних сторінок історії Запоріжжя: давні цивілізації використовували Хортицю тільки у культових цілях, вважаючи острів місцем сили.

Що подивитись: кургани та святилища, що розташовані практично на всій території острова. Кургани – це давні поховання шанованих членів племені. Крім своєї безпосередньої функції, вони виконували роль такої собі навігації: кожний курган увінчували кам’яні ідоли, що неодмінно дивилися на схід. Святилища використовувались для проведення ритуалів, які мали вплив на долі цілих народів. Найдавнішим є святилище-обсерваторія. Наші предки вірили у вплив на людей енергії Сонця, і така обсерваторія допомагала визначити важливі для них дні сонцестояння.

Княжа доба

Як це було: перші письмові згадки про Хортицю Запоріжжя з’явилися в епоху Київської Русі. Тоді його називали острів Святого Георгія.

Що подивитись: пам’ятний знак на ймовірному місці загибелі князя Святослава. Відомо, що князь загинув у бою з печенігами 9720-го року. На думку деяких істориків, ця подія сталася на Хортиці поблизу Чорної скелі. Під час будівництва Дніпрогесу було виявлено мечі та іншу зброю Х століття, що підтверджує цю версію смерті Святослава.

Хортиця – колиска українського козацтва

Як це було: XVI століття, Дмитро Вишневецький заснував на Малій Хортиці перші укріплення – прототип майбутньої Запорізької Січі.

Що подивитись: більшість пам’яток Хортиці та Запоріжжя пов’язані саме з козацькою добою. Обов’язково відвідайте історико-культурний комплекс «Запорізька Січ». Якщо приїдете сюди під час фестивалю чи ярмарку – отримаєте максимум задоволення. Для колекціонерів незабутніх вражень та гарних фото острів Хортиця – справжній скарб. За цим добром відправляйтесь до кінного театру «Запорізькі козаки». За бажанням, зможете опанувати ремесло ковальства чи навчитися їздити верхи.

Хортиця та українське козацтво

Нещодавно

Як це було: історія пишеться і далі. Зазвичай історичні місця наче застигають у часі, але це не про Хортицю.

Що подивитись: якщо ви шанувальник сучасного мистецтва, мерщій до муніципального театру-лабораторії «VIE». На сцені відбувається те, що самі актори називають «театральним експериментом», авангардом. Заклад почав свою роботу у 1991 році, здобувши слави не тільки серед глядачів, а й був відзначений на міжнародних фестивалях.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: