У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:13, 14 Грудня, 2009

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Відкриття виставки польського художника Яна Сіути

Відкриття виставки польського художника Яна Сіути thumbnail

15.12.2009 (віторок)
15:00

Львівський палац мистецтв

Ритуал, Ритм, Гармонія…
Так названо цикл робіт митця: скульптора, художника, графіка і філософа Яна Сіути.
Так як важко є розділити волосину на четверо так само, або ще важче, є поділити серце - душу і всю природу митця на четверо. Повстає логічне питання: Ким повністю є Ян Сіута: скульптором, художником, графіком, чи зрештою філософом? Вдивляючись в експоновані роботи, складається враження, що за технікою митця, майстерністю, методом, кольором, розміром, циклом, порядком і темою криється щось більше, щось, що приховане в нашій матеріалізованій природі, щось метафізичне. І не йдеться про метафізику, об'єднувану з „прозивним духом”, але про метафізику порядку всесвіту - космосу і розміщеної в нім людини.
Митець-філософ ставить в своїх роботах одне дуже просте питання: Де є сенс? В чому полягає істина? Сенс життя, сенс форми, сенс суті, сенс роботи, сенс існування, сенс добра, сенс зла, нарешті, сенс чого-небудь. І не залишається це питання без відповіді. Сенс записаний в ритуалі, ритмі і гармонії нашого існування і всього того, що в собі несе наше існування, наше надбання цивілізації.
Відкриття виставки є своєрідною пропозицією, проханням автора, щоб зупинитися, хоч на хвилину і, з допомогою представлених творів, віддатися рефлексії над собою і всім нашим надбанням - життям: відмітити, що те все, що ламає прийнятий з часів забуття ритуал - втрачає сенс. Те, що знищує ритм нашого існування - веде до неіснування нас самих. Те, що порушує гармонію - вбиває порядок спочатку в нас, а далі в тому, що нас оточує. В цих філософських міркуваннях, що переплітаються з втіленим в реальність відкриттям світу за допомогою скульптури, графіки та живопису, митець прагне донести до нас, що все має в собі вартість добра, добра об'єктивного, добра незмінного, добра, яке не піддається маніпуляції, моді, рекламі, існуючих у природі речей згідно з незмінними: ритуалу, ритму і гармонії, впливаючи постійно на нас і наш світ. Думка філософа-митця біжить ще далі, а Його мрією є ламання бар'єрів обмежуючих наше пізнавання. Отже, йдеться про практичний перехід з метафізики на матеріальне підгрунтя і зосередження оцінки, що говорить про вплив добра, яке проектує твір мистецтва на захоплену ним людину.

Роберт Мазуркевич

Ян Сіута
Народився 9 червня 1955 року в Загужу, Польща. В 1984 р. закінчив Краківську Академію Мистецтв, відділ скульптури (диплом в майстерні проф. Стефана Борзецкієго і проф. Йосифа Сековскієго).
Організував 26 персональних виставок в Польщі, Україні, Угорщині (Будапешт), Словакії (Кошіце), Індії (Делі), на Шрі-Ланці (Коломбо), США (Маямі, Детройт) та ін. Учасник багатьох групових та міжнародних виставок та пленерів в Європі та США.
Власник «Jan Siuta International Galeries»- Krakow, Poland / Miami, USA.
Праці знаходяться в приватних збірках, галереях та музеях в Польщі та закордоном.
Працює в галузі скульптури, живопису та графіки. Проживає в м. Краків, Польща.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: