У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:36, 17 Грудня, 2009

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Дитина читає – Україна процвітає» | Культурний захід

«Дитина читає – Україна процвітає» | Культурний захід thumbnail

17.12.2009 (четвер)
15:30

Дзига, другий поверх VIP-зал

Під час громадського обговорення «Дитина читає – Україна процвітає» ми б хотіли спільними зусиллями визначити існуючі передумови для якісного розвитку літератури для дітей та юнацтва та її прочитання в країні, та сподіваємось, що учасники, підтримавши ініціативу Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, зможуть запропонувати конкретні дієві кроки для змінення ситуації на краще.

Учасники обговорення: літературознавці, перекладачі, психологи, педагоги, книгознавці, методисти, автори, видавці, ілюстратори, бібліотекарі та всі, хто відчуває відповідальність за соціокультурний розквіт української нації.

ДОВІДКА:
Семінар покликаний привернути увагу до психологічних передумов сприйняття чи неспрйняття українськими дітьми тої чи іншої літератури. Проблеми виникають серйозні, хоча, нажаль, їх намагаються не оприлюднювати, оскільки інтерес комерційний, тобто, ринковий та програмний ставлять понад усе, не зважаючи на реальні потреби дітей, вважаючи їх неповноцінними особистостями нашого суспільства, що, безумовно, є дуже великою помилкою. Піднімаючи книжковий ринок і контролюючи програмне забезпечення школярів, ми до кінця не усвідомлюєм яку психологічну шкоду можемо завдати молодим і чутливим особистостям, насаджуючи їм непотрібну, невідповідну літературу. І так складається враження, що у нас діти не читають. Але питання полягає в тому, чи ми можемо це насправді стверджувати? Чому вони повинні читати нецікаві і непотрібні їм книжки тоді, коли кругом стільки нового і цікавого? Чому вони повинні купувати книжки, якщо їх можна скачати з Інтернету? Чим погано, якщо дитина, прочитавши дві книжки Марка Твена, третю послухає через аудіо-книгу (з огляду, звичайно, на неймовірну навантаженість сучасного життя)? Ці та інші питання пропонуємо обговорити в рамках вказаного семінару, який покликаний бути підсумковим. Він підносить абсолютно реальні питання і проблеми пов’язані не настільки з розвитком самої літератури для дітей та юнацтва, а більше скерований на переосмислення потреб та інтересів сучасного читача, на сприйняття його як повноцінного рівноправного співбесідника, який не може сприймати більше дидактичного насаджування, а натомість відкритий до дружньої бесіди.

Участь у проекті беруть експерти
з України:
1. Остап Сливинський – кандидат філологічних наук, літературознавець, перекладач, поет, викладач Львівського національного університету імені Івана Франка.
2. Юрко Прохасько – есеїст, перекладач, літературознавець, лауреат Австрійської державної премії за літературний переклад, лауреат премії ім. Фрідріха Гундольфа.
3. Тетяна Шахнік – директор видавництва «Грані-Т».
4. Володимир Брискін – директор видавництва «Теза».
5. Тарас Яценко – громадський діяч, координатор всеукраїнського благодійного проекту «З книгою – до дітей!».
6. Ігор Калинець – поет, громадський діяч, лауреат Державної премії ім. Т. Г. Шевченка, ім. В. Стуса та ім. І. Франка, Міжнародної премії родини Антоновичів, Міжнародної французької премії "Франц-и-Квир", дитячий письменник.
7. Олег Герман – заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України, член Національної Ліги українських композиторів, кандидат історичних наук, професор кафедри українознавства і філософії, проректор з гуманітарної освіти і виховання Тернопільського національного технічного університету.
8. Борис Шалагінов – доктор філологічних наук, професор літератури та іноземних мов Національного університету «Києво-Могилянська Академія», член спеціалізованої ради із захисту дисертацій Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського
9. Ольга Ніколенко – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри зарубіжної літератури Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, заслужений діяч науки і техніки України, автор понад 30 монографій, посібників, підручників для загальноосвітньої школи, понад 250 статей з актуальних питань літературознавства та методики викладання зарубіжної літератури, член редколегії всеукраїнських науково-методичних часописів «Всесвітня література в середніх навчальних закладах України», «Русская словесность в школах Украины», член спеціалізованої ради із захисту дисертацій Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, депутат Полтавської обласної ради.
10. Михайло Наєнко – літературознавець, доктор філологічних наук, професор, лауреат Національної премії України імені Т. Г. Шевченка, Заслужений діяч науки і техніки України, член Національних спілок журналістів і письменників, професор кафедри теорії літератури і компаративістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, почесний професор (NOSCE SAPIENTIAM) Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького.
11. Ніна Гайдук – голова Львівської міської асоціації посередників у справах родини, магістр соціальної роботи Манітобського університету, кандидат педагогічних наук, заступник директора Інституту гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», декан базової вищої освіти.
12. Галина Католик – голова секцiї дитячоi та юнацькоi психотерапii УСП, доцент кафедри психологii Львiвського нацiонального унiверситету iм.I.Франка
13. Уляна Гнідець – кандидат філологічних наук, доцент, Інститут гуманітарних та соціальних наук Національного університету «Львівська політехніка», член Міжнародного наукового товариства з дослідження літератури для дітей та юнацтва, президент Центру дослідження літератури для дітей та юнацтва, дослідник літератури для дітей та юнацтва та ін.

з-за кордону:
1. Mavis Reimer – Canada Research Chair in the Culture of Childhood, Associate Professor, Department of English, University of Winnipeg, Canada
2. Kim Reynolds – Professor of Children's Literature, School of English Literature, Language and Linguistics, Newcastle University, UK
3. Clare Bradford – Professor of Children's Literature, School of Communication and Creative Arts at Deakin University, Melbourne, Australia
4. Bettina K?mmerling-Meibauer – Professor of Children's Literature, German Department at the University of T?bingen, Germany
5. Beatrix Weber-Bertschi – Dozent, Psychotherapist for children (Switzerland)
6. Jule та ін.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: