У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:57, 20 Січня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Відкриття меморіальної таблиці Квітці Цісик

Відкриття меморіальної таблиці Квітці Цісик thumbnail

22.01.2010 (п'ятниця)
15:00

У Львові відбудеться встановлення меморіальної таблиці відомій американській співачці українського походження Квітці Цісик. Меморіальна дошка буде встановлена на фасаді будинку №8 по вул. Глибокій, де мешкала родина співачки до 1944 року. Участь у відкритті братимуть Вовкун Василь Володимирович, Міністр культури і туризму України, члени родини видатної співачки.

Урочиста частина відкриття триватиме з 17.00 до 20.00 у кав’ярні-галереї «Штука». Вхід – по запрошеннях.

Довідка

Квітка Цісик – співачка-сопрано, виконавиця українських народних і популярних пісень: виконувала заголовні пісні у фільмах, виступала на американському телебаченні (у рекламі); співала у Гентській опері (Бельгія), одержала нагороду «Оскар» (“You Light Up My Life”, 1977).
Народилася 4.04.1953р. у Квінсі (США) у родині скрипаля Володимира Цісика. Батько вчив її грати на скрипці з п’ятирічного віку; у Mannes School of Music здобула музичну освіту за класом вокалу.
Квітка Цісик відома двома українськими альбомами «Kvitka – Songs of Ukraine» та «Kvitka – Two Colours». Обидва альбоми були родинними проектами: її чоловік та інженер звукозапису, Ед Ракович, спродюсував їх; сестра Марія Цісик грала на піаніно, а мати Йванна – слідкувала за чистотою вимови доньки.
У 1983 році з матір’ю Квітка відвідала Україну, а після проголошення незалежності України мріяла дати серію концертів на Батьківщині. Її мрії не здійснилися: 29.03.1998р., не доживши 5 днів до свого 45-річчя, Квітка Цісик померла від раку молочної залози.
4 квітня 2009 року, у день народження співачки, у Львові відбувся вечір пам’яті з церемонією перейменування однієї з вулиць міста на честь Квітки Цісик.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: