У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:31, 10 Лютого, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Скарб Тибету | Виставка

Скарб Тибету | Виставка thumbnail

12.02 - 12.03.2010

Музей історії релігії

У Львівському музеї історії релігії благодійний фонд «Жива традиція», метою якого є збереження та популяризація культурної спадщини самобутньої культури буддизму, презентує виставку «Скарб Тибету».
Мета проекту (а він носить освітній характер) – відтворити зв'язок часів, зробити сутність буддиської культури ближчою і зрозумілішою сучасній людині, адже простір мистецтва та людського розуму безмежний, він наповнений безліччю можливостей, які використовуються на благо всіх живих істот, як це прийнято в філософії буддизму.
«Скарб Тибету» - єдина в Україні мандрівна виставка буддиського мистецтва, присвячена культурній спадщині Гімалайського регіону. Вона дає можливість побачити й відчути історію та звичаї Країни Снігів, доторкнутись до суті буддійських повчань, універсальності буддійського вчення.
Слід сказати, що вчення Будди наголошує на вирішальній ролі особистих зусиль людини в наближенні до вищої мети - досягненні духовного просвітлення, нірвани. На розвиток буддійського мистецтва значний вплив справило положення про необхідність примноження благих діянь людини на шляху її самовдосконалення. Будівництво храмів, створення скульптури, живописних творів та ритуальних предметів, переписування книг було частиною духовної практики і вважалося за високу чесноту. Сприйняття творів мистецтва, пам'яток архітектури, книг та реліквій як свідчення досконалого стану Будди, його мудрості й сили обумовило центральне місце мистецтва в свідомості та життєвому устрої буддистів.
Символічне значення буддиського мистецтва глибше від його виключно художнього вираження. Для правильного його «прочитання» важлива кожна деталь зображення – атрибут, жест, поза, колір. Цей символізм грунтується на буддиському світогляді і використовується як метод для пізнання природи ума, його досконалих якостей та можливостей.
Виставка «Скарб Тибету» - це сотні унікальних речей тибетської культури, зібрані людьми, які досконало знають буддійське мистецтво, розуміються на ньому й шанують його. Ці речі створені у художніх майстернях і монастирях Індії, Непалу, Тибету.
Серед експонатів виставки – традиційний сувійний живопис – тханка, намальована золотом. Тут можна побачити і різноманітні ритуальні предмети, скульптуру, графіку, побутові речі. Експозицію доповнює фотогалерея пам’яток буддизму.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: