У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:15, 19 Лютого, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Етно-рок фундація «ТаРУТА»

Етно-рок фундація «ТаРУТА» thumbnail

5.03.2010 (п'ятниця)

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

Двічі лауреати «Червоної Рути» та постійні учасники етнічних фестивалів київська Етно-Рок Фундація «ТаРУТА» видала дебютний пісенник «Народжені в ЛЮБОВІ», який став підсумком їхньої 2-річної праці. Пісенник записано на столичній звукотвірні «Комора» за підтримки мистецького об’єднання «Дзиґа».

Незабаром презентаційні концерти відбудуться у Києві, Львові та Тернополі.

Платівка налічує 11 оригінальних награнь, об’єднаних у концепцію «Народжені в ЛЮБОВІ». Починається альбом традиційним співаним благословенням, без якого в Україні не обходився жоден почин. А закінчується піснею в дарунок, яку було додано до змісту задля вшанування пам’яті Василя Гонтарського, засновника гурту «Вася Club». Загалом же, кожна пісня збірки поєднує і щирість української етніки, і нестримність сучасної поетики, і постійний музичний пошук-експеримент зі смаком та естетикою, що цікава й ваблива простому подорожньому, вишуканому меломану-інтелектуалу... Людині, яка покликана ЛЮБОВ'Ю і народжена в ЛЮБОВІ.

Зміст пісеннику виглядає так:
1 – Благослови, Боже
2 - Думки
3 - Маячня
4 - Журавка
5 - Плаття-Душа
6 - ШевченкА
7 - Купайло
8 – Синя Хмара
9 – Духовний ПарАвіз
10 – Лелека
Пісня в дарунок:
11 – Париться-хмариться*

* - запис з концерту «Василь Гончарський: Світла Присвята» (11.07.2009).

Оригінальне звучання платівки – це співпраця з провідним звукотворцем київської студії «Комора» Костянтином Костенком. Стильне й вишукане оформлення музичної бандеролі «тарутівців» – це творчий тандем із відомим литовським фотохудожником Юозасом Валюшайтісом.
І нарешті атмосфера нестримної творчості, пошуку, натхнення – це друзі й колеги, які підтримували і надихали «ТаРУТА»: Ніна Матвієнко й Петро Гончар, Наталя й Олег Скрипки, Сестри Тельнюк, ветеран вітчизняної співаної поезії Сергій Шишкін та очільник гурту «Юркеш» Юрко Юрченко.

Коментар: «Народжені в ЛЮБОВІ. З таким настроєм ці пісні і народжувалися, і записувалися. Інакше й бути не могло, оскільки саме під час роботи над цим матеріалом троє гудців колективу – я, Данило Данилейко та Максим Бойко – стали татусями. Хто вперше, а хто і вдруге. В результаті пісенник вийшов дуже позитивний і душевний», - пояснює назву платівки керманич «Етно-Рок Фундації «ТаРУТА» Євген «Їжак» Романенко.

Довідка:
«Етно-Рок Фундація «ТаРУТА» - двічі лауреат Загальнонаціонального пісенного конкурсу «Червона Рута». Засновником її є автор та виконавець, переможець вищезгаданого фестивалю в жанрі «Акустична музика» 2005 року - Євген «Їжак» Романенко. Восени 2007-го спільними зусиллями Євгена та співаків Етно-ватаги «Гуртоправці» Данилом Данилейком, Оленою Копєйкіною та Олександрою Стражник було закладено перший камінь фундації, що нині зветься «ТаРУТА».
Далі було жарке літо 2008, під час якого ім’я «ТаРУТА» звучало на всіх відомих і не дуже фестивальних майданчиках України, починаючи зі столичної «Країна Мрій» та закінчуючи бобрицькою «Рожаниця». А вже у 2009 році ватага підтверджує попередні здобутки свого керманича блискавичною перемогою на ХХ-му ювілейному фестивалі «Червона Рута».
Саме поєднання українських народних мелодій з сучасними «гітарними» ритмами створює абсолютно нове, унікальне музично-сценічне дійство. Свій репертуар, побудований на основі авторських пісень Євгена «Їжака», музИки гармонійно поєднують з автентичними мелодіями Київщини, Полісся та Полтавщини. Традиційну «рок» основу забезпечують барабани, бас-гітара, акустична та електро-гітари. «Автентичності» колективу надають сопілка, скрипка та ксилофон, а також професійний «народний» спів.

Склад гурту:
Євген «Їжак» Романенко – вокал, акустична гітара (автор музики та слів).
Олена «Копєйкіна» Романенко – народний спів (збирач фольклору).
Олександра Тарасевич (Стражник) - народний спів (збирач фольклору).
Данило Данилейко – сопілка, народний спів (збирач фольклору).
В’ячеслав Перепелиця – гітара електрична та класична.
Мар’яна Мархель – скрипка.
Максим Бойко – гітара басова, труба, тромбон.
Андрій Кузьменко – перкусія.
Тарас Козак – барабани, перкусія, ксилофон.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: