У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:35, 19 Лютого, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Авторський проект літературно-критичних обговорень Віктора Неборака – Ігоря Котика

Авторський проект літературно-критичних обговорень Віктора Неборака – Ігоря Котика thumbnail

24.02.2010 (середа)
18:00

Кав’ярня-книгарня «Кабінет»

Тема обговорення: поет Микола Холодний та його книга віршів "Повернення", що побачила світ у 2009 році у видавництві "Факт" у серії "Зона Овідія".

Коротко про автора:
Микола Холодний народився 30 липня 1939 р. на поліському хуторі Стягайлівка.
Навчався у Київському та Одеському університетах.
За збірку "Крик з могили" (1969 р.) зазнав репресій і виселення з Києва. Реабілітований. За кордоном вийшли його книжки «Сутеніє в душі» (Париж, 1969 р.), «Про душу в пісні та пісню в душі» (Рим, 1979 р.) Остання відзначена премією Ватикану. В роки незалежності Миколі Холодному власним коштом публікує книжки «Дорога до матері», та «Усмішка Джоконди». Ім’я поета ще за його життя було внесено до Британської енциклопедії. Автор автобіографічної повісті "Я народився біля підніжжя Везувію" і дисертації з психолінгвістики "Народ крізь призму мови". Помер Микола Холодний у березні 2006 в Острі, на Чернігівщині.
Микола Холодний – постать вельми контроверзійна в літературі. Його називали і "великим грішником", і "літературним хуліганом", і ще всіляко. За "часів КГБ" в 60-70 рр. він був яскравою постаттю українського самвидаву, пройшов через різку критику системи, через обструкцію влади і через співпрацю із "органами". Про це та більше, а в основному про поезію Миколи Холодного – на цій зустрічі.
Повернення до національної поетичної скарбниці творів Миколи Холодного — явище помітне і значне. Його справедливо можна назвати символом цілої епохи. Він — один з лідерів андеграундного «шістдесятництва». Поет «нової хвилі», автор з «потрясаючою, часом нестримною метафоричністю» — так говорив про Миколу Холодного ще у далекому 1966 році Іван Дзюба.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: