У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:19, 2 Березня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Володимир Топій: «VITA LONGA-VITA BREVIS» | Виставка

Володимир Топій: «VITA LONGA-VITA BREVIS» | Виставка thumbnail

4.03.2010 (четвер)
17:00

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

Відкриття виставки живопису Володимира Топія «VITA LONGA-VITA BREVIS».

Концепт: Винятково важливим у сучасному глобалізованому суспільстві є процес трансформації етико-естетичних ідеалів та світоглядних пріоритетів, де ключовою є орієнтованість на тотальне споживання, стереотипність витісняє можливість реалізації свободи, а маніпулятивність перетворюється на невід’ємну частину людського буття.
Актуальності набирають мотиви пов’язані з розкриттям глибинного змісту зіткнення уніфікованого суспільства та інтелектуально-філософських надбань світового постмодерну. Чи не тому виникає необхідність продемонструвати кінцеву точку існування людини в антуражі її повсякчасного, стилізованого і виключно зовнішнього образу. Адже окрім настільки мінливого явища, як фізична естетика у людини латентно зафіксоване одночасне свідчення вічного духовного і тимчасового матеріального. Однак запропоновані Володимиром Топієм образи не набувають макабричних рис притаманних творчим концепціям, як середньовічних, так і постмодерних митців, де смерть трактувалась, як надпотужна і неуникна сила, а отримують новий вимір: тлінною стає не людина, а її часткова фізична візуалізація.
Тож винятково важливою для сучасників є відсутність об’єктивного сприйняття ролі духовного і тілесного чинників, останні потребують суттєвих коректив у свідомості людини, які можливо здійснити через творчу експансію. Тимчасове не може осягнути вічне. Незалежно від своєї соціальної, етнічної чи релігійної самоідентифікації індивід залишається з тим, що є незмінним у людській природі – смертю. Загалом проблематика до якої автор звертається у цій серії творів переростає межі фізичного чи духовного буття, вона об’єктивно синтезує ідею та матерію, пропонує реципієнту провести своєрідну ревізію власного світогляду і переоцінити ієрархію цінностей вічного і тимчасового. Перед реципієнтом постає фіксований вибір та водночас продемонстровано надчасову перспективу буття і при цьому надано змогу здійснити крок у світ поза стереотипами суспільства. мистецтвознавець Хорунжа Галина

Довідка:
Володимир Топій народився 10.09.1979 року у місті Судова Вишня. У 2003 році закінчив Львівську національну академію мистецтв.
Брав участь у виставках:
2001 р. – «1/2 Щасливого Дитинства» (перформанс) Стрийський парк;
2001 р. – «Протистояння» (інсталяція) Тернопіль;
2001 р. – «Протистояння» (інсталяція) Львів, УКУ;
2002 р. – інсталяція, Львів, УКУ;
2003-2008 р р. – «Осінній салон»;
2009 р. – «L2»(перформанс);
2009 р. – «Фортмісія»;
2009 р. – «Тиждень актуального мистецтва» (перформанс);
Персональні виставки:
2006 р. – Палац мистецтв
2007 р. – Музей ідей
2008 р. – «Дзига»
2009 р. – «Дзига»Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: