У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:29, 5 Березня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Він прийшов | Вистава

Він прийшов | Вистава thumbnail

14.03.2010 (неділя)
18:00

Національний академічний український драматичний театр ім. Марії Заньковецької

Першою прем’єрою Заньківчан у 2010 році стане версія п’єси на 3 акти Д. Прістлі «Він прийшов» у постановці режисера Григорія Шумейка. Цей твір на занькічанській сцені ставитимуть не вперше. Адже перше його сценічне втілення здійснив ще 1946 року В. Івченко. До речі, скориставшись при цьому тим ще перекладом Сави Голованіського, як і теперішній режисер.
Щодо сюжету – то він доволі незвичний, скажімо навіть за жанром. Адже йдеться власне про детективну історію, якими Заньківчани не так часто дивують своїх глядачів.
Отож…маємо історію про самогубство дівчини, що якої мали причетність всі члени багатої родини Берлінг.
Батько сімейства Артур Берлінг звільнив її зі свого заводу через прохання збільшити зарплатню. Після зауваження Шейли Берлінг, доньки – нещасну звільнити з кравецької майстерні, син Ерік – зробив її своєю коханкою. Коли ж дівчина завагітніла і звернулася до благодійної жіночої організації, головою якої була Сибіл Берлінг, мати родини, їй просто відмовила.
«Злочинну веремію» подій перед членами родини прокручує інспектор Гуль, який потрапляє до будинку Берлінгів в Бромлі під час заручин їхньої доньки.
Проте, на диво, лише донька багатіїв застановляється над висновками з цієї події. Вона й сама дивується, що її родичі не «роблять жодних уроків і висновків». Адже вечірній візит слідчого Шейла розцінює як «жорстоку науку долі, щоб не йти старим шляхом».
У будь-якому випадку мораль твору наскрізна – почуття відповідальності перед родиною, не має бути причиною для кривди іншим. Ми надто часто забуваємо, що поряд із нами живуть мільйони людей, чиї мрії і плани тісно пов’язані з нашим життям, з тим, що ми думаємо, говоримо, почуваємо. Ми частина одного величезного людського організму, тому відповідальні одне за одних і маємо пам’ятати про це щомиті.

Леся Кічура
редактор літературної частин
НАУД театру ім. М. Заньковецької

АфішаВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: