У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 18:37, 23 Березня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка шаржу та карикатури | Виставка

Виставка шаржу та карикатури | Виставка thumbnail

01.04.2010 (четвер)
17.00

Львівський палац мистецтв

Що потрібно, аби нам, замордованим більшими та ще більшими проблемними проблемами, захотілось раптом посміхнутись, похихотіти, розреготатись від душі?
По-перше, привід: він на носі – традиційний інтернаціональний «день дурнів», «день сміху», «день жартів» – 1 квітня. Свято, на жаль, неофіційне, вихідний нам не світить, але веселе. Можна безкарно розігрувати друзів і дарувати їм і собі смішні подарунки.
По-друге, добра нагода: виставка шаржу та карикатури у Львівському палаці мистецтв. В комплекті із сучасними витворами – ретроспектива раритетних шаржів на львівських політиків часів польського Львова.
По-третє, профі, які присяглися, що намалюють прикольно і так, аби ми упізнали, кого саме. За справу візмуться Валерій Нестеренко, Юрко Римар, Олександр Войтович, Андрій Крицун, Ігор Данилиха, Мирон Катаран, Сергій Макушин, Юрко Кох та Ольга Русановська.
По-четверте, вдячна «натура»: львівська богема, «культові» політики, бізнесмени, урядовці. Список учасників засекречено. Приходьте, аби побачити все на власні очі.
Сміх – справа серйозна
Кожне велике місто є осередком самобутньої міської культури, що склалась відповідно до його історичних та національних особливостей. Але не кожне є центром культури сміхової. Таких міст на державу одне - два. Ті, яким випало з'явитись на перетині доріг, культур, кордонів, тобто століттями - тисячоліттями товктись на «спільній міській кухні», з'ясовуючи, чия віра, мова, одяг, звички ліпші - гірші. В Україні це - ОДЕСА і ЛЬВІВ. Одеса - давно, тому що: "Прівоз", КВК і Жванецький… Львів - ще давніше, тому що: батяри, Щепко з Тоньком, пан Дзюньо, пан Марциняк, пан Обсерватор, кілька міжнародних фестивалів карикатури "Дивакувате тисячоліття"…
Сьогодні Львову, здається, не бракує свят, ні пострадянських, ні свіжонезалежних, ні масових, ні середньозрозумілого рівня, ні вузько-високочоло-інтелектуальних. Для Львова еклектика – рідна стихія. Він виробляє і споживає любе. На кожний товар у цьому місті «ста язици і народів» знаходиться свій покупець. Таке враження, що місто живе за гаслом: кожному львів’янину – його свято. Одним словом, є де розважитись. А от від душі, а не крізь сльози, посміятись нині вдається не так вже й часто…. Хіба на День батяра. Або оце у міжнародний День сміхуна на виставці шаржу. Адже ніщо так не веселить Ноmo sapiens, як можливість безкарно покепкувати з «великих» і відомих. Можливо, отриманий тут вітамін сміху додасть нам сили прожити у Львові без води, світла, газу, грошей… до чергових (а раптом й позачергових, хто знає?) виборів. Або принаймні до наступного 1 квітня.
Наталка Космолінська.Варто прочитати:Один коментар on "Виставка шаржу та карикатури | Виставка"

  1. Палац Мистецтв on Ср, 24 Бер 2010 14:52 

    У зв”язку із страсним тижнем відкриття виставки переноситься на 5 квітня, (обливний понеділок), о 12!До зустрічі;)
 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: