У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 09:59, 17 Квітня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“КАБІНЕТНА” зустріч із Юрком Позаяком та Іваном Лучуком | Література

“КАБІНЕТНА” зустріч із Юрком Позаяком та Іваном Лучуком | Література thumbnail

21.04.2010 (середа)
18.00

Кав’ярня-книгарня «Кабінет»

21 квітня у традиційну середу із 18 год. відбудеться "Кабінетна" зустріч із Юрком Позаяком та Іваном Лучуком, тобто "Поетична лімерик-акція".

Юрко Позаяк (автонім - Юрій Лисенко). Народився 9 травня 1958 року в Києві. Автор поетичної збірки <<Шедеври>> (1997, 2004). Упорядник <<Антології альтернативної української поезії зміни епох (друга половина 80-х - початок 90-х років)>> (2001). Належить до літературної групи <<Пропала грамота>>, член Асоціації українських письменників. Живе в Києві.

Іван Лучук. Народився 24 лютого 1965 року у Львові. Автор поетичних збірок <<Ритм полюсів>> (1996, 2007), <<Сонетії>> (1996), <<Паліндромони>> (1997), <<Тридцять три сонетії>> (1998), <<Сто одне щось>> (2002), <<Трохи білого світу>> (2005), <<Нове та давнє>> (2009). Упорядник серії поетичних антологій <<Дивоовид>>. Належить до літературних груп <<Лугосад>>, <<Геракліт>>, <<ПУП>>, член Асоціації українських письменників. Живе у Львові.

Юрко Позаяк є автором єдиної збірки <<Шедеври>>, у якій він зібрав майже весь свій поетичний доробок, принаймні все те, що вважав вартим публікації та гідним задекларованої назви. У нього багато текстів, які, по суті, стали народними. Народними в тому сенсі, що їх масово цитують, навіть не називаючи (а подеколи й не знаючи) імені автора. Це є ознакою популярності текстів, що тягне за собою і факт популярності їхнього автора. Іронічність і пародійність властиві більшості його віршів.
Іван Лучук є автором низки збірок, його у свій час назвали найіронічнішим українським поетом. У своїй іронічності він може змагатися хіба що з Юрком Позаяком. Пародійність теж властива йому, як і постмодерні цитація й колажування.
У цих двох поетів багато спільного. Зокрема й на формальному рівні. Хоча б у жанрі лімерика. Цікаво, що під впливом на тоді єдиного україномовного Позаякового лімерика Лучук написав свій цикл <<Галицькі лімерики>>, а вже під їхнім впливом Позаяк написав свої <<Українські лімерики>>.
Наріжним каменем діалогу двох поетів мають бути саме лімерики. Але гостей чекають теж дотепні, але сюрпризи.  Зрозуміло, поетичні.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: