У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 12:38, 12 Травня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Зустріч з російською письменницею Юлією Мельниковою | Література

Зустріч з російською письменницею Юлією Мельниковою | Література thumbnail

17.05.2010 (понеділок)
18.00

Арт-кав’ярня «Квартира 35»

Зустріч, яку не можна пропустити! Ще одне сенсаційне проявлення Львова у сучасній літературі. Цього разу російська письменниця Юлія Мельникова презентуватиме роман про містичний Львів останньої чверті 17 ст. Перша розмова у рідному для цього роману місті! Зустріч відбудеться за участі перекладача роману "Львів" Юлії Мельникової видатного українського прозаїка Галини Пагутяк.
Юлія Мельникова - народилася в м. Орел (Росія), живе у Москві. Автор містично-історичних романів. Останній роман пані Юлії присвячений Львову.
Якими бачуть Україну та Львів російські ЗМІ ми знаємо. Що міркують про наше місто мислячі російські письменники зможемо довідатись на цій зустрічі.

Анотація до роману "Львів" Юліїї Мельникової:

"Львів" зачіпає маловивчену (і тому особливо притягальну) тему містичного божевілля у Львові останньої чверті 17 століття. Це був час нескінченних воєн з Османським султанатом, ритуальних процесів; найсвятішої інквізиції; запеклих релігійних конфліктів в єврейській громаді, радикальних бродінь серед мусульман, в дні Львівської битви покликаних своїми турецькими одновірцями до нещадного джихаду проти Речі Посполитої. У ті роки Львів став місцем, де яскраво спалахнув вогонь суперечностей між Заходом і Сходом, а міжконфесійні чвари ледь не переросли у глобальний джихад. Львів встояв, утриманий на краю Яном Собеським. Світ, який ми знаємо, тоді міг стати зовсім іншим, і це могло відбутися у Львові...
1669. У мусульманський квартал приїжджає турок Осман Седе і відкриває торгівлю старовинними манускриптами. Ніхто, крім Нехеміі Коена – знаменитого львівського рабина, містика і провидця, не підозрює: під маскою турецького антиквара ховається Леві Міхаель, брат найнебезпечнішого єретика в єврейській історії – Шабтая Цві (Саббатая Цеві). Леві повинен не тільки помститися рабину Коену за наклеп на Шабтая Цві, що ледь не коштував йому життя, але також вирвати з його рук загадковий манускрипт середньовічного кабаліста Езри д'Альби. У ньому – ключі до передбачення майбутнього. Шабтай Цві за дивних обставин перейшов в іслам, взяв ім'я Мухаммед Азіз, вступив в орден дервішів Ходжі Бекташі. Якщо б не львівський рабин, йому не довелося б страждати від злиднів, несвободи і зради. Невже моя доля вирішиться тут? - Запитує Шабтай, ув’язнений у башті. Брехливі астрологи обіцяють йому тріумфальне втілення єретичних ідей в місті на семи горбах під левиним гербом. У Єрусалимі у нього нічого не вийшло. Може, спробувати у Львові? Звідти походить його кохана дружина Сара-Фатіма, сирота хмельниччини, монастирська вихованка. За Татарськими воротами живуть львівські мусульмани – татари і турки, об'єднані спільною стіною з єврейським гетто, де у єретиків чимало послідовників. Шабтай Цві не сумнівається: скоро Львів перейде під турецьке панування, і на Високому Замку буде майоріти зелений прапор. Зелений – колір його мрій і надій. Слідом за наставниками свого дитинства єретик вірить у наступ зеленої весни – часу, коли юдеї, християни і мусульмани будуть сповідувати одну, загальну для всіх релігію, а несправедливо гнаного Шабтая Цві визнають не тільки як нового пророка… Невже містика разом з прекрасною втікачкою з львівського передмістя коронують на трон Єрусалима?! Однак подальші події розгортаються зовсім не так, як хотілося б Леві і його братові Шабтаю...Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: