У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:41, 26 травня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Фотовиставка « SKÅNE» архітектора Петера Сарваша | Виставка

Фотовиставка « SKÅNE» архітектора Петера Сарваша  | Виставка thumbnail

29.05.2010 (субота)
15.00 (відкриття)

Музей Ідей

«SKÁNE» - читається «СКОУНЕ». Це та частина території сучасної Швеції (південь), яка була відібрана від датчан ще 200 років тому, після чого шведи перестали воювати і живуть в мирі та злагоді з собою, сусідами та природнім середовищем, яке оточує їх.
Післяльодовиковий хвилястий ландшафт SKÁNE плавно переходить в море, засіяне островами, на трав’янистому березі якого пасуться корови.
Сонце тут завжди світить з боку моря: до обіду – з Балтійського, після обіду – з Північного. Кожен день падає дощ, іноді по декілька разів, але люди на це не зважають.
SKÁNE – це найбільш густонаселена (відповідно й урбанізована) частина країни, яка більш органічно прив’язана до материкової Європи, особливо Данії, ніж до своїх центральних та північних територій. Цей зв'язок особливо посилився (а на самому ділі відновився) після спорудження 17-кілометрового мосту, який об’єднує материк зі Скандінавією.
MALMŐ – столиця SKÁNE – друге по величині місто Швеції з населенням всього 250 тис. чоловік (як м. Рівне). Серед значних міст SKÁNE слід ще згадати HELLSINBORG, розташований через протоку на видимій відстані від датського HELLSINDORF-а з замком Гамлета, LUND з найбільшим університетом Північної Європи та KARLSKRONA – морську воєнну базу збройних сил Швеції (як Севастополь у нас), яке ще донедавна було закритим, а зараз переживає розквіт, дякуючи поступовій і вдалій конверсії воєнної промисловості.
Територія SKÁNE адміністративно поділена на так звані комуни – це агломерації навколо певних центрів притяжіння. Управлінням господарства тут ніхто не займається, але є координаційні служби, які займаються прогнозуванням та стимулюванням економічних та культурних процесів задля процвітання краю разом з його мешканцями. Програми складаються на 20-25 років і політичні баталії ніяк не відображаються на їх втіленні в життя.
«Страшно» розвинута система громадського транспорту , об’єднана в одну спільну з датською. Поїзди їздять в любому напрямку кожні 20 хвилин (як трамваї, правда, набагато швидше). Але найпоширеніший вид транспорту – велосипед, особливо в середніх та малих містах. Автомобілями шведи доїжджають хіба що до своїх рекреаційних будиночків в лісах або на березі моря чи озера, де обов’язково після приїзду піднімається синьо-жовтий (або червоно-білий) прапор на мачту, встановлену по центру маєтку – символ присутності.
Для архітектора SKÁNE - це знахідка. Це те, до чого ми маємо прагнути постійно, але ніколи не досягнемо. Це – радість за те суспільство, яке могло створити собі абсолютно комфортне штучне середовище, при цьому не руйнуючи природне, не руйнуючи свою історію. Це – твір, який написаний на зрозумілій сучасній мові – лаконічний, вишуканий, без суржиків та абракадабри. Тут все чисто (в прямому і переносному змісті), гарно і добре. Тут є все, що необхідно людині, але і не більше. Тут домінує почуття міри.
Тут відчуваєш себе людиною.

P.S.: Ця експозиція не є претензією на професійну фотовиставку. Доступними мені методами я спробував передати свої особисті враження від побаченого.

Архітектор ПETEР САРВАШ

АфішаВарто прочитати:


 

ПогодаОстанні додані події

The dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the aspects of the program workThe dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the aspects of the program work
The dwelling associated with program work, and attributes of composing each one of the asp...
7 indications that a Girl Likes You Through Texting7 indications that a Girl Likes You Through Texting
7 indications that a Girl Likes You Through Texting There was a situation in life of...
Fascinating Political Essay TopicsFascinating Political Essay Topics
Many people would rather understand the most recent Hindi Film Critiques in newspapers, si...
To be able to safe and secure your computer data - keep it onlineTo be able to safe and secure your computer data - keep it online
To be able to produce your details safe via such hazards one could hold it over the inte...

Сьогодні

Найцікавіші

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: