У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:27, 21 Червня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Роль Івана Левинського у мистецтві кінця ХІХ–поч.ХХст.»: зустріч Клубу шанувальників Галичини

«Роль Івана Левинського у мистецтві   кінця ХІХ–поч.ХХст.»:  зустріч Клубу шанувальників Галичини thumbnail

24.06.2010 (четвер)
18.30

Кав’ярня-галерея “Штука”

24 червня, у четвер, о 18.30 у кав’ярні-галереї «ШТУКА», що знаходиться на вул. Котлярській, 8, відбудеться зустріч Клубу шанувальників Галичини. Тема засідання – культурна спадщина та роль у мистецтві кінця ХІХ – початку ХХст. видатного українського архітектора Івана Левинського.
Розповість про Івана Левинського Олександр Нога - відомий львівський науковець, мистецтвознавець та художник, автор численних досліджень та книг у сфері української історії, мистецтва та культури, у т.ч. монографії «Іван Левинський: архітектор, підприємець, меценат» (Львів, видавництво «Центр Європи», 2009).
До розповіді долучаться офіційні представники міста Долина, у якому народився Іван Левинський. Також у місті є вулиця, названа на честь видатного будівничого.

Вхід вільний.

Довідка

Організатори зустрічі - кав’ярня-галерея «ШТУКА», ГО «Підкова», vidviday.com.ua.
Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Іван Левинський (1851 - 1919) – талановитий український інженер, архітектор, будівничий, підприємець, професор Львівської політехніки, організатор української національної промисловості, педагог, громадський і політичний діяч, меценат.
На межі ХІХ-ХХ ст. у Львові його архітектурно-будівельна фірма була провідною, нею було споруджено десятки монументальних споруд, створено ансамблі вулиць, зокрема, Донцова, Богомольця і Павлова, забудована дільниця Кастелівка – в районі сучасних вулиць Нечуя-Левицького, Котляревського, генерала Чупринки. Кожна з його будівель мала фахове виконання та яскраве стильове вираження. На початку ХХ ст. фірма Левинського однією з перших у Львові стала послідовно втілювати в архітектурі ідеї нового стилю – сецесії. Одним з найбільших досягнень І. Левинського у сфері культури стала розробка та реальне впровадження “українського стилю” в мистецтві кінця ХІХ – початку ХХ ст.

Місто Долина – районний центр Івано-Франківської області. Місто, в якому народились:
* Іван Мирослав кардинал Любачівський;
* доктор права, оборонець Степана Бандера на суді у Варшаві Володимир Горбовий;
* засновник українського хору в Голландії, його керівник впродовж 45-и років, доктор музикології Мирослав Антонович;
* меценат Омелян Антонович, який офірував кошти на корпуси бібліотек у Львові та Києві, музей і пам’ятник в Долині. Разом з дружиною Тетяною заснували Фундацію Антоновичів;
* художниця, заслужений майстер народної творчості України Оксана Грицей.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: