У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 10:48, 7 Липня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Вшанування пам’яті загиблих у роки Першої Світової війни українців та вояків інших національностей

Вшанування пам’яті загиблих у роки Першої Світової війни українців та вояків інших національностей thumbnail

11.07.2010 (неділя)

с.Головецько Сколівського району

11 липня на Сколівщині відбудеться вшанування пам’яті загиблих у роки Першої Світової війни українців та вояків інших національностей.
В неділю, 11 липня у селі Головецько Сколівського району відбудеться перепоховання близько тридцяти останків австрійських та невідомих вояків, загиблих у боях навесні 1915 року. Захід розпочнеться о 12 годині на військовому австрійському кладовищі. Організовує перепоховання Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять».
Захід приурочено до початку Першої Світової війни, у якій брали участь та гинули воюючи в різних військових формуваннях українці, що перебували в складі Австро-Угорської, та Російської імперії.  За приблизними підрахунками істориків в цій війні воювал о близько 800 тис. українців у складі австрійської армії та біля 4 млн. на боці російської.
За словами голови Товариства пошуку жертв війни «Пам'ять» Любомира Горбача, останки вояків віднайшли в околицях сіл Либохора та Головецько. Саме на цій території проходили бої за гору Татарівка, Маківка, Плішка. Частина останків ексгумованих членами товариства не зазнала від часу їхнього захоронення зовнішнього втручання, і їх можна ідентифікувати як вояків австрійської армії. Невиключно, що серед австрійців можуть бути і українці. Адже, відомо що у боях за гору Татарівка та Маківка приймав участь Легіон Українських Січових Стрільців, вояки якого носили австрійські однострої. В інших місцях, після ексгумації людських решток та проведеного дослідження місця захоронення неможливо встановити приналежність загиблих до будь якої з ворогуючих сторін. «Нажаль, перед нами на цій території побували «чорні археологи». Тому, в даному випадку визначити до якої армії ці вояки належали не можливо – адже при більшості з них не залишилось жодних речей, які допомогли б ідентифікувати о станки загиблих». Окрім того, за словами Л. Горбача, складно навіть назвати точну кількість останків вояків – адже після пограбування «чорними археологами» людські рештки на місці боїв подекуди розкидані абияк, тож, часом вдається знайти лише фрагменти скелета.
Пошук, ексгумацію та перепоховання австрійських і невідомих вояків товариство «Пам'ять» проводило за погодженням, і сприяння Почесного консульства Австрійської Республіки.
Участь у заході візьме почесний консул Австрії у Західній Україні Ярослав Наконечний. Запрошено заступника голови Львівської обласної ради Петра Колодія, секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам'яті жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету, заступника голови регіональної комісії у справах увічнення пам’яті жертв війни та політичних репресій Ігора Ожиївського.
Товариство пошуку жертв війни «Пам'ять» запрошує всіх бажаючих взяти участь у заході, присвяченому вшануванню пам’яті українців, австрійців та вояків інших національностей загиблих у роки Першої Світової війни .Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: