У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:06, 9 Липня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Міжнародний проект «СИЛА МИСТЕЦТВА» | Культурний захід

Міжнародний проект «СИЛА МИСТЕЦТВА» | Культурний захід thumbnail

16.07 - 15.08.2010

Львівський палац мистецтв

Проект “СИЛА МИСТЕЦТВА” складається з двох взаємопов’язаних частин: виставки творів мистецтва з колекції творів сучасного мистецтва Люблінського Товариства Заохочення Мистецтва у Львівському Палаці Мистецтв з 16 липня по 15 серпня, а також симпозіуму з 23 по 25 серпня, присвяченого колекціонуванню творів сучасного мистецтва і охороні культурної спадщини в країнах, у яких відбуваються динамічні політичні та суспільні перетворення, йдеться, перш за все, про Польщу та Україну.
Мета проекту – презентація сучасного мистецтва, а також популяризація досягнень, що мають вплив на розвиток культури, особливо на нагромадження творів мистецтва у вигляді колекцій, які є суспільною власністю. Це завдання має транскультурний характер.
Завдання проекту реалізується у співпраці партнерів з України та Польщі, в тому числі Люблінського Товариства Заохочення Мистецтва, Центру Міської Історії Центрально-Східної Європи у Львові, Польського Інституту у Києві, Генерального Консульства Республіки Польща у Львові, Львівського Палацу Мистецтв, Майстеркласів Культури – Філія Центру Культури у Любліні, Галереї «Дзига» у Львові, Галереї «KONT» – Університет Марії Кюрі-Склодовскієй в Любліні, Товариства Вірменська - 35, Фонду Транс Культура.
Головна ідея симпозіуму – реалізація наміру поділитися добрим досвідом, що скеровує взаємопов’язану суспільну й державну діяльність на охорону та поповнення культурної спадщини обох країн.
Мета симпозіуму – популяризація польських досягнень в галузі інновацій, які мають вплив на розвиток європейської і світової культури. Учасники аналізуватимуть в ширшому контексті діяльність регіональних товариств, що створюють колекції сучасного мистецтва у Польщі, а також розмірковуватимуть у діалозі з партнерами із України наскільки така модель може бути універсальною і які є можливості її адаптації в інших суспільствах, політичних системах та економіках. До участі в симпозіумі запрошені в т.ч. Вальдемар Домбровскі, Лукаш Гузек, Войцєх Козловскі, Пьотр Краєвскі, Войцєх Круковскі, Анда Роттенберг, Моніка Шевчик, Йоанна Зєлінска, а також представники Міністерства культури і національної спадщини, Інституту Адама Міцкевича і Міністерства закордонних справ. У симпозіумі візьме участь близько 20 лекторів з Польщі і України, а також кільканадцять спостерігачів з головних культурних центрів з усієї України.
Виставка у Львівському Палаці Мистецтва складається з творів польських митців, що походять з люблінської колекції сучасного мистецтва, зібраної Люблінським Товариством Заохочення Мистецтва. Більшість презентованих праць була створена найвидатнішими польськими авторами, що здійснили вагомий внесок в європейську і світову культуру. Експозиція буде особливою нагодою для закордонних шанувальників мистецтва зверненути увагу на досягненнясучасних польських митців – як визнаних, так і молодих, котрі вже досягли успіху на міжнародній арені.
Серед зібраних творів є роботи Влодзімєжа Боровскєго, Міколая Смочицкєго, Станіслава Фіялковскєго, Славоміра Марца, що відображають «кордони» образу; Збігнєва Варпеховскєго, що становлять своєрідну реінтерпретацію теми мертвої природи; Томаша Татарчика, створені під впливом пейзажів, а також концептуальні праці Станіслава Дружджа, Ярослава Козловскієго, Даріуша Короля, навіяні закодованою мовою мистецтва. Люблінська колекція містить артистичні інсталяції, котрі демонструють актуальні пошуки митців – Мирослава Балка, Лева Тарасевіча, Єжи Береся, Кої Камої, Томаша Цєцєрскі. Інша частина колекції, що постійно і невпинно поповнюється – відео записи, що стосуються перформенсів, записів просторових аранжувань, в тому числі твори Гжегожа Ковальскєго, Яна Свідзінскєго, Збігнєва Варпецховскієго і Томаша Станькі, Януша Балдигі, Зигмунда Пйотроскєго, Христофора Зарембскієго, Єви Зажицкєй, Групи Головний Суддя. Серед відео проекцій і фотографічних монтажів важливе місце займають праці, що порушують питання спостереження за сучасним суспільним простором. Їх автори – Юзеф Робаковскі, Цезари Бодзіановскі, Зофіа Кулік, Домінік Лейман, Христофор Прушковскі. Окрім згаданих осіб, у виставці візьме участь багато інших визнаних митців молодого та середнього покоління, загалом 56 авторів, що презентують понад 150 мистецьких творів різних видів мистецтва: картин, фотографії, об'єктів, інсталяції, художніх фільмів,  кінематографічних записів перформенсів, мультимедійних праць, а також концептуальних творів, що були створені спеціально для виставки у Львові й відносяться до музейної спадщини Польщі та України.
Координація проекту з польського боку – Рафаїл Козіньскі і Збігнєв Собчук, асистент Марія Артемюк, координація проекту з українського боку – Маркіян Іващишин і Володимир Кауфман.
Організаційний підготовка симпозіуму з українського боку – Богдан Шумилович Організаційна підготовка симпозіуму з польського боку – Збігнєв Собчук і Вальдемар Татарчук.

Куратори виставки – Мартін Ляховскі і Збігнєв Собчук.

З повагою прес-секретар ЛПМ Ольга ШведВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: