У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 16:50, 9 Липня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Зустріч з фотожурналістом Кирилом Горішнім | Культурний захід

Зустріч з фотожурналістом Кирилом Горішнім | Культурний захід thumbnail

14.07.2010 (середа)

Кафе Фотоклуб “Ч/Б.5х5?

В наступну середу 14 липня в рамках святкування Дня взяття Бастилії ми творчо зустрічаємося з французьким фотожурналістом, українцем за походженням і тепер львів’янином Сирілом Орішни, або як нам простіше вимовити – Кирилом Горішним.

Довідка:

Кирило Горішний народився у 1977 році, він француз українського походження. Paнo починає cпостерігати за жителями багатокультурних народних кварталів Парижа, в яких він зрости. Згодом з 1998 року око молодого фотографа вправляється у Нью-Йорку, в Mocквi, на заході Канади й на Карибських острова. Здобувши ступінь магістра історії в Сорбонні, пройшовши літні курси у Гарварді, у 2001 році він пoвертаєтьcя на близькі йому терени : у Східну Європу, а саме в Україну, країну його дідусів й бабусь.
Там він дебютує з низкою чорно-білих фотографій про народ, ще так мало знаний на Заході. Це повернення до свого коріння cпонукає його замислитися над своїм самовизначенням. Відтоді він намагається збагнути душу народу, його національні й реґіональні реалії.
Однак Україну не можна осягнути всім, хто бажає. Кирило робить це з глибоким і зрілим поглядом, спираючись на свою подвійну культуру і знання країни. У тому разі коли мистецтво і почуття накладаються на розуміння реалій у результаті ми отримуємо справжню соціальну поезію міського і сільського життя України.
Його вабить пострадянський простір, водночас складний та різноманітний, і постаті й атмосфера Сходу стануть лейтмотивом його фотографічної творчості. З України до Росії, від Грузії до Білорусії, він колесить сьогодні по колишньому Радянському Союзу, сприймаючи його оком документаліста. Чеpeз cвоi фотографіi та тeкcти, вiн вiдбивaє таємниче минуле і важкий перехідний період молодих держав, які переживають етап рeконcтрyкція.
Між репортажами вiн пepeбyвaє в Пapижi тa Киiвi aле досліджує художню фотографію в обраному ним місті : Львові. Справжній музей під відкритим небом, цей українськийдуховний центр з віденськими манерами дарує йому неоціненне джерело натхнення і творчості. До того ж, він намагається пропагувати фотографію на стику Заходу й Сходу.
Він організувaв, зокрема у Львові, виставку «Mоя Франція» фотомайстра Андре Кертеша у 2004 році, а також II-ий Міжнародний фестиваль фоторепортажу «Кути зору» у 2005 році, спільно з Посольством Франції в Україні. Директор Французького Культурного Центру у Львові з 2003 по 2005 роки, з 2006 року, Кирило Горішний присвячує себе фотожурналістиці.
Він співпрацює з міжнародною пресою (Le Monde, The Financial Times, VSD, Elle, Фокус, La Croix, Culture France, Twoj Styl…) та регулярно виставляє свої роботи у Парижі, Ліоні, Мадриді, Барселоні, Київі, Одесі, Торонто, Стокгольмі та Берліні… У 2005 році він публікував свої фотографії про Помаранчеву революцію в творі «Навіть сніг був помаранчевий» французького журналіста Алена ГіймоляВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: