У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 23:09, 19 Серпня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Нові та давно забуті історії містечка Броди»: зустріч Клубу шанувальників Галичини

«Нові та давно забуті історії містечка Броди»: зустріч Клубу шанувальників Галичини thumbnail

26.08.2010р. о 18.30 (четвер)

Кав'ярня-галерея "Штука"

26 серпня, у четвер, о 18.30 кав’ярня-галерея «ШТУКА», що знаходиться за адресою вул. Котлярська, 8, запрошує на другу серпневу зустріч Клубу шанувальників Галичини, де темою до розмови будуть «Нові та давно забуті історії містечка Броди».

Броди – місто, старше від Львова майже на два століття: перша письмова згадка датується 1084-м роком. Броди – містечко не лише із багатою та цікавою історією. Його архітектурна та культурна спадщина настільки масштабна, що може здивувати навіть спокушеного львів’янина.

Розповідатиме про минуле та сучасність Бродів Василь Стрільчук – директор Бродівського історико-краєзнавчого музею, непересічний знавець міста, людина, яка вміє свій ентузіазм та любов до рідного краю передати в розмові.

Саме у Бродах народився відданий Австро-Угорській імперії талановитий письменник Йозеф Рот. У Бродівській гімназії навчався видатний художник Іван Труш, а у 1901-1907рр. викладав українську мову і літературу поет та літературознавець Василь Щурат, за час його перебування у Бродах значно пожвавилось національне життя міста.

Є чим похвалитись Бродам і любителям історико-архітектурних пам’яток: то й дуже милий оку туриста годинниковий павільйон (знаний колись в народі як «Малий ратуш»), й Велика Бродівська синагога 1742р., і збережені руїни Бродівського замку 1630-35рр. із палацом Потоцьких (XVIIIст.) посередині, оповита плющем будівля колишнього повітового суду поч.XXст., гарні кам’яниці та архітектурні ансамблі вулиць.

Довідка

Організатори – кав’ярня-галерея «ШТУКА», ГО «Підкова», vidviday.com.ua.

Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Вхід – вільний.Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: