У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 19:46, 25 Серпня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

День народження Чарлі Паркера та Діни Вашингтон

День народження Чарлі Паркера та Діни Вашингтон thumbnail

29.08.2010р. з 9 до 22.00

Кав'ярня-галерея "Штука"

29 серпня, неділя – день, коли кав’ярня-галерея «ШТУКА» відзначатиме подвійне свято. Саме 29 серпня, з різницею у чотири роки, у США народились дві яскраві зірки джазу – саксофоніст і композитор Чарлі «Пташка» Паркер та співачка і піаністка Діна Вашингтон.

Чарлі Паркера можна справедливо назвати батьком сучасного джазу. Саме він стояв у витоків нового на той час стилю «бібоп», який згодом ліг в основу усієї сучасної джазової музики. Геніальний альт-саксофоніст, що приніс у джаз безліч нових ідей. Його імпровізації, які сміливо відходили від стандартної мелодійності тем, стали своєрідним мостом між солодким звучанням популярного джазу і новими формами імпровізаційного мистецтва. Відомий під прізвиськом «Пташка». Страждав від наркотичної та алкогольної залежності, а про його недовге життя складали легенди.

Діна Вашингтон – одна з найулюбленіших та суперечливих американських джазових співачок. У неї було безліч прихильників, проте критики звинувачували її у перебільшеній любові до комерційної музики та поганому смакові. Діна Вашингтон була талановитою, за що її було удостоєно титулу «Королеви блюзу». Особисте життя співачки було не надто щасливим: 8 шлюбів, 7 розлучень, коханці та зловживання алкоголем.

«Пташка» та «Королева блюзу» - майже однолітки. Розквіт їхньої кар’єри припав на другу половину 1940 – початок 1950 років. Життя обидвох обірвались трагічно і передчасно, навіть не досягнувши 40-річчя: Паркер помер у 35 від цирозу печінки та гострої виразки шлунку, а Вашингтон - у 39 від передозування дієтичними таблетками та алкоголем.

Незважаючи на короткочасність життя музикантів, воно було яскравим та плідним, у чому зможуть пересвідчитись на власні вуха усі відвідувачі кав’ярні у неділю.

Довідка

Вхід вільний.

Charlie Parker на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=UTORd2Y_X6U

Dinah Washington на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=7kefYrJQ9tcВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: