У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 17:05, 4 Жовтня, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Проект «Сковорода» Василя Бажая |

Проект «Сковорода» Василя Бажая | thumbnail

05.10.2010 (вівторок)
17.00

Галерея “Дзиґа”

5 жовтня, вівторок, о 17.00 у галереї «Дзиґа» (Львів, вул. Вірменська, 35) відбудеться відкриття проекту Василя Бажая «Сковорода» (живопис, інсталяція).

Про проект «Сковорода»:

Новий проект Бажая "Сковорода" показує нам забаву зі словом Григорія Сковороди. Мистецькі об'єкти з якими працює на експозиції Бажай були у своїй основі створені ще 12 років назад і показані у проекті "Лабіринт" спершу у Палаці мистецтв, а потім у центрі сучасного мистецтва Сороса в Києві у 1999 році. Однак думка про використання інсталяцій в окремому проекті "Сковорода" виникла у 2010 році.
Бажай, як і Сковорода, добре усвідомлює прагматичну значущість слова. При цьому художник використовує знакові одиниці слів, каліграфує їх на папері і вводить у візуальну структуру експозиції, а не акцентує увагу і не зупиняється на кожному слові зокрема. Він немов відтворює процес формування концептів Сковороди і показує їх інтерпретацію та можливість використання з метою власного образотворення.
У різному контекстуальному оточенні ключові слова Сковороди формують новий семантичний простір з множинністю значень. У цих словах закладені безмежні потенційні можливості. Саме виділення ключових слів дає змогу вилучити закодовану в них інформацію. Художник працює з ними помічаючи маркери у просторі і вплітає їх з живописними полотнами створюючи цільну експозицію, а глядач мандруючи мережею інсталяцій і живописних творів раз-по-раз натикається на Слово.
Бажай розглядає слова Сковороди через призму внутрішньої натури людини.
Справжнє ключове слово незалежне від зовнішніх чинників і тому може стати надбанням кожної людини. Концепт ключового слова пов'язаний у митця не з концептом бажання, а з концептом задоволення. Шлях до ключового слова він вбачає у відмові від незмірного обсягу своїх бажань, у підміні високих прагнень гранично спрощеними потребами. "Коли дух у людини веселий, думки спокійні, серце мирне, то все є світлим, щасливим і блаженним" - словами Сковороди мовлять полотна Бажая, який прагне "миру душі" і вважає, що слово залежить від внутрішнього душевного стану.
Сьогоднішній проект Бажая називаємо ювілейним – 4 жовтня митцю виповнюється 60 років. Сковорода говорив про щастя. Бажай у своїй ювілейній експозиції також говорить про щастя власної творчості, яка полягає в тому, щоб, відкривши у собі справжню до чогось здібність, побудувати на ній своє життя.

Роман Ганкевич,
мистецтвознавець

АфішаВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: