У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:13, 4 листопадаа, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

«Історія життя Михайла Дзиндри та його музею модерної скульптури»: зустріч Клубу шанувальників Галичини

«Історія життя Михайла Дзиндри та його музею модерної скульптури»: зустріч Клубу шанувальників Галичини thumbnail

10.11.2010 (середа)
18.30

Кав’ярня-галерея “Штука”

«Моя творчість – це мандрівка фантазії до загадкового Всесвіту»

Михайло Дзиндра

10 листопада о 18:30 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на цікаву розмову із Софією Дзиндрою, дружиною видатного скульптора Михайла Дзиндри та директором його Музею модерної скульптури у Брюховичах.

Михайло Дзиндра народився у с.Демня Миколаївського району Львівської області, у роки Другої світової війни навчався у «Мистецько-промисловій школі» (сучасний Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша). Аби уникнути гнітючого контролю радянської влади, спочатку емігрує до Словаччини, незабаром – до Західної Німеччини, де завдяки майстерній праці досяг визнання та був прийнятий до «Професійної спілки художників Німеччини». Досягнувши успіху у створенні реалістичної скульптури, Михайло Дзиндра повністю втрачає інтерес до цього напрямку. Вирішивши присвятити себе абстрактному мистецтву, яке вимагало глибокого осмислення, художник вирушає у Сполучені Штати, що згодом стає всесвітнім центром абстракціонізму. Успіх не забарився і в Америці: роботи експонувались у багатьох містах, у т.ч. й там, де не була зосереджена діаспора, сипались схвальні відгуки критиків. У Флориді, останньому американському місті, де жив Михайло Дзиндра, планувалось будівництво музею: було придбано 4 гектари землі, місцева влада надала щорічну фінансову підтримку. Проте Михайло Дзиндра не втрачав інтересу до подій на рідній землі, і коли в Україні було проголошено незалежність, 71-річний скульптор приймає рішення повернутись додому. Але не сам, а з усіма роботами, та відкрити задуманий музей в Україні.

Як склалось життя Михайла Дзиндри в Україні та як вдалося створити такий масштабний музей у Брюховичах? Чим сьогодні наповнене життя музею? Чи обмежувалась діяльність митця лише скульптурою? Щоб дізнатись не лише про це, а й почути відповіді на власні запитання, запрошуємо у кав’ярню в наступну середу. Також до розповіді долучаться Вікторія Холстиніна, помічник пані Софії, та Ганна Легін, засновники мистецько-творчої майстерні «Дзиндрики».

Довідка

Організатори – кав’ярня-галерея «ШТУКА», ГО «Підкова», vidviday.com.ua.

Засідання Клубу шанувальників Галичини відбуваються щомісяця.

Вхід – вільний.


Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Адреса: м.Львів, смт.Брюховичі, вул.Музейна, 16.

Тел.: (097) 397 54 80, (032) 234 66 36.


Кав’ярня-галерея «ШТУКА»

Адреса: м. Львів, вул. Котлярська,  8 (бічна вул. Шпитальної)

Тел.: (097) 586 81 95, (093) 572 8 222

e-mail: kawiarnia.sztuka@gmail.com

http://shtuka.net.ua/Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: