У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 20:09, 27 листопадаа, 2010

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Графічні малюнки у творчому доробку Михайла Дзиндри

Графічні малюнки у творчому доробку Михайла Дзиндри thumbnail

1-20.12.2010р., з 9:00 до 22:00

Кав’ярня-галерея “Штука”

«Не терплю, коли чисту традицію вживають для нової ідеї. Це гальмує кругозір самого митця. В пошуках чогось нового художник спроможний створити щось загадкове, оригінальне, до цього часу ще нікому невідоме…»

Михайло Дзиндра

2 грудня, у четвер, о 18:00 кав’ярня-галерея «Штука» запрошує на відкриття виставки малюнків Михайла Дзиндри – видатного митця, відомого скульптора та малознаного графіка. Експозиція графічних робіт майстра триватиме з 1 по 20 грудня 2010р. з 9:00 до 22:00.

Михайло Дзиндра народився у с. Демня Миколаївського району Львівської області, у роки Другої світової війни навчався у «Мистецько-промисловій школі» (сучасний Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І.Труша). Аби уникнути гнітючого контролю радянської влади, спочатку емігрує до Словаччини, незабаром – до Західної Німеччини, де завдяки майстерній праці досяг визнання та був прийнятий до «Професійної спілки художників Німеччини». Досягнувши успіху у створенні реалістичної скульптури, Михайло Дзиндра повністю втрачає інтерес до цього напрямку. Вирішивши присвятити себе абстрактному мистецтву, яке вимагало глибокого осмислення, художник вирушає у Сполучені Штати. Успіх не забарився і в Америці: роботи експонувались у багатьох містах, у т.ч. й там, де не була зосереджена діаспора, сипались схвальні відгуки критиків. У Флориді, останньому американському місті, де жив Михайло Дзиндра, планувалось будівництво музею: було придбано 4 гектари землі, місцева влада надала щорічну фінансову підтримку. Проте Михайло Дзиндра не втрачав інтересу до подій на рідній землі, і коли в Україні було проголошено незалежність, 71-річний скульптор приймає рішення повернутись додому. Але не сам, а з усіма роботами, та відкрити задуманий музей в Україні. Після тривалих бюрократичних перипетій і значних фінансових інвестицій, Михайло Дзиндра із дружиною – пані Софією таки відкривають Музей модерної скульптури у Брюховичах, площа якого – близько 1 500кв.м., та дарують його державі.

В інтерв’ю «Високому Замку» у липні 2006 року Михайло Дзиндра казав, що хотів би збудувати і музей абстрактних картин, яких у нього назбиралось на той час уже понад сім сотень.

Довідка

Музей модерної скульптури Михайла Дзиндри

Адреса: м.Львів, смт.Брюховичі, вул.Музейна, 16.

Тел.: (097) 397 54 80, (032) 234 66 36.


Кав’ярня-галерея «ШТУКА»

Адреса: м. Львів, вул. Котлярська,  8 (бічна вул. Шпитальної)

Тел.: (097) 586 81 95, (093) 572 8 222

e-mail: kawiarnia.sztuka@gmail.com

http://shtuka.net.ua/Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: