У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 13:56, 27 Січня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

День народження Стена Ґетца

День народження Стена Ґетца thumbnail

2.2.2011р., середа, з 9 до 22:00

Кав’ярня-галерея “Штука”

2 лютого 2011 року, у середу, кав’ярня-галерея «ШТУКА» запрошує шанувальників доброї музики познайомитись із творчістю Стена Ґетца - найвідомішого американського джазового саксофоніста ХХст., якому у цей день виповнилось би 84 роки.

Стен Ґетц, повне ім’я якого Стенлі Гаєцький, – американець з українським корінням, чиї батьки емігрували з Київської області у 1903р. Фірмовим стилем Стена Ґетца був теплий, ліричний звук. Ранніми проявами таланту музиканта стали здібність відтворювати на гармоніці та піаніно усі почуті по радіо мелодії та вміння з пам’яті зіграти усі соло кларнету Бенні Ґудмена (Benny Goodman – американський джазмен, «король свінґу»). Дитинство Стена Гетца було нелегким, проте це не завадило йому знайти свій шлях: «У дитинстві моїм вибором було: горіти або зникнути. Тому я був музичною дитиною, практикуючись 8 годин на день... Я практикувався у ванній, квартири були дуже близькими одна до одної, тому коли хтось проходив по загальному коридорі, кричав «Нехай ця дитина замовкне!». Тоді моя мати кричала у відповідь «Грай тихіше, Стенлі! Грай тихіше!».

Найвідомішою композицією у виконанні Стена Ґетца є «Дівчина з Іпанеми» (“The Girl From Ipanema”), автором якої є А.К. Жобін. Почути цю та інші чудові композиції Стенлі Гаєцького, а також отримати невеличку пам’ятку про життєвий і творчий шлях саксофоніста, у середу зможуть усі гості кав’ярні.

Довідка

Stan Getz на YouTUBE: http://www.youtube.com/watch?v=UJkxFhFRFDAВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: