У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 11:44, 28 Лютого, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Розмова “Французькі комікси” у книгарні “Є” | Література

Розмова “Французькі комікси” у книгарні “Є” | Література thumbnail

04.03.2011 (п'ятниця)
17:00

Книгарня «Є»
просп. Свободи, 7.

Французький Альянс та Книгарня “Є” запрошують Вас на розмову “Французькі комікси”, яка відбудеться 4 березня.
Про французькі комікси — цей популярний у франкомовному світі вид мистецтва та окремий сегмент книжкового ринку — розповідатиме директор Французького Альянсу Жером Ваннепен.
У 1889 французький видавець Арман Колен видає тижневик для молоді “Le Petit Fran?ais Illustr? », чиї герої — сапер Камамбер та науковець Козінус — стали улюбленцями молоді.
Читачі знайомилися з героями та їхніми вчинками через малюнки та короткі підписи під ними. Це — передісторія коміксів.
1938 року з'являється франко-бельгійський комікс “Спіру і Фантазіо”. Первісно його героєм був верткий журналіст на ім'я Спіру. Першим намалював кумедного хлопчину художник Роб-Вель; через кілька років інший художник, Жиже, вигадав йому напарника — холеричного журналіста Фантазіо. Спіру та Фантазіо подорожують усім світом, весь час потрапляючи в різноманітні пригоди.
Того ж року починає виходити у світ газета “Спіру”, що походить від імені героя Роб-Веля, — вона створює класичних героїв франко-бельгійських коміксів: Люкі-Люка, смерфів, Гастона Лагафа... Після Другої світової війни з'являється газета “Тентен”, з якої стають відомими пригоди Тентена, Блека й Мортімера, Корентена, Боба і Бобетти... Через ці дві газети, повністю присвячені коміксам, протистоять дві школи: з одного боку, « школа великого носа” — весела, сатирична, в`їдлива; малюнок деколи здається неохайним; з іншого боку — « школа чіткої лінії” — більш серйозна, оповідальна, в манірному стилі.
Після 1968 р., в дусі лібералізації суспільства, з`являються досить скандальні та політично неспокійні комікси: “Місячний Чарлі”, “Відлуння саван”, “Крижаний флюїд”, “Крикливий метал”. Тепер комікси читають і дорослі.
Газета («Далі буде”), що виходила з 1978 до 1997, поставила попереду літературний характер коміксів, видаючи таких авторів, як Гюго Прат, творця героя Корто Мальтезе.
Видання альбомів приходить на зміну газетам та статтям. Продажі зросли в 90-х роках, з`являється дедалі більше новинок. Сьогодні налічується більш ніж 4 000 новинок на рік. Читачі зустрічаються з давніми та новими героями.
Сучасні французькі комікси з повним правом можна назвати окремим видом мистецтва. Їхні творці знаходять натхнення в літературі, живописі, в театрі, кіно, філософії, вони обирають розповідь від першої особи, їх звати Жоан Сфар, Левіс Трондгайм, Маню Ларсене, Мар`ян Сатрапі, Ріад Сатуф...Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: