У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 14:00, 2 Березня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

“Людина з легенди” | Виставка

“Людина з легенди” | Виставка thumbnail

03.03.2011 (четвер)
14.00 (відкриття)

Музей історії релігії

3 березня Львівський музей історії релігії презентує виставку, присвячену 100-літтю від дня народження відомого культурного та громадського діяча, народного художника України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Івана Гончара. Це заслужена данина пам’яті львів’ян Світочу нашої української духовності останніх шість десятиліть.
Багато років тому зав’язалася тісна співпраця музейників та львівських колекціонерів. І як результат – різноманітні виставки. Цього разу колекціонери свідомо відібрали речі, які висвітлюють культуру і побут Центральної та Східної України й запропонували їх музею для експонування. Ці речі ще жодного разу не виставлялися. Їхнє походження Житомирщина і Полтавщина, Харківщина і Черкащина, Вінниччина і Хмельниччина інші області, де протягом пів століття проводив титанічну народознавчу роботу Іван Гончар, який зумів зібрати унікальну колекцію українського народного мистецтва ХVII-XIX століть, що стала основою створення державного «Музею Івана Гончара».
На виставці, присвяченій пам’яті Великого Українця, художника-етнографа, представлені різноманітні ікони на полотні, дереві, металі; вишиті і ткані рушники, кераміка, український національний жіночий одяг, прикраси, ін. із приватних колекцій львівських колекціонерів. Досить цікавим експонатом є ікона «Введення в храм Богородиці» з рідного села Івана Гончара, яку він подарував відомому львівському колекціонеру Івану Гречку.

Урочисте відкриття виставки відбудеться у четвер, 3 березня о 14 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.

Ірина Цебенко, завідувач відділу ЛМІРВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: