У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 18:25, 11 Березня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Запальний “Рушничок” святкує свій ювілей | Культурний захід

Запальний “Рушничок” святкує свій ювілей | Культурний захід thumbnail

18.03.2011 (п'ятниця)
16.00

Центр творчості дітей та юнацтва Галичини
м. Львів, вул. Вахнянина, 29 (концертний зал, ІІ поверх)

18 березня о 16.00 год. у приміщенні Центру творчості дітей та юнацтва Галичини відбудеться ювілейний звітний концерт народного вокально-хореографічного ансамблю “Рушничок” під назвою “Планета пісні, танцю і любові” з нагоди 20-річчя створення колективу та 50-річчя творчої діяльності його керівника – Відмінника освіти України Марини Романів, – як повідомила методист відділу комунікації та зв’язків з громадськістю ЦТДЮГ Ольга Микитів.
Колектив був створений у 1992 р. на хвилі національного відродження молодої української держави. Понад 10 років тут займаються діти і молодь віком від 5 до 20 років. Ансамбль був задуманий як мобільна творча структура ЦТДЮГ, основою репертуару якого стала українська пісня і танець, народні звичаї і обряди, старовинні ігри, усна народна творчість. Програма, яку опановують усі вихованці “Рушничка”, складається з вокалу і хореографії (класичний і народний танець), музичної грамоти та сольфеджіо, акторської майстерності, гри на музичних інструментах, народознавства.
Ансамбль “Рушничок” учасник і лауреат Міжнародних фестивалів в Україні, Польщі, Литві, Латвії, Росії, Чехії, Данії, Туреччині, Болгарії, Італії.
За творчі успіхи колектив неодноразово заохочувався почесними нагородами ЦТДЮГ, Львівської міської і обласної адміністрацій. У 1995 р. Міністерство освіти України присвоїло ансамблю звання “Зразковий”, а у 2002 р. – Народного колективу. За словами Марини Романів “Наш колектив – це бурхлива багаторічна діяльність і саме завдяки праці ми багато досягаємо”.
Колектив має насичену програму виступів: різдвяно-новорічні програми –“Коляда”, “Вертеп”, “Добрий вечір на Меланії” – зачаровують глядача барвистим колоритом українських колядок, щедрівок, віншувань, обрядів; програма “Весна іде – красу несе” побудована на ліричному мелосі веснянок, обрядів Зелених та Купальських свят; героїчним сторінкам визвольної боротьби Української Повстанської Армії присвячена програма “Червона калина”, з якою колектив успішно виступив на фестивалі “Сурми звитяги”; до Шевченківських днів, які щороку відзначаються у ЦТДЮГ, ансамбль підготував програму “Уклін тобі, Тарасе”; обрядові дійства “Вечорниці”, “Галицьке весілля”, “Зустрічаємо Миколая”, “Одвічне коло” присвячені датам українського народного календаря; “Є така країна – Україна!” знайомить глядача з танцями, піснями, усною народною творчістю різних регіонів України – Прикарпаття, Гуцульщини, Волині, Бойківщини, Закарпаття, Центральної України.
Успіх “Рушничка” – це стабільність його роботи і результатом сумлінної натхненої праці педагогів ансамблю-студії. Тут працюють практично професіонали, фахівці з великим стажем роботи. Це – організатори колективу: п. Марина Романів – художній керівник та балетмейстер, відмінник освіти України; п. Любов Бабанкова – педагог-організатор, сценарист, музикознавець, відмінник освіти України; п. Владислав Вінюков – музичний керівник, аранжувальник та інші.
Ансамбль постійно знаходиться у творчих пошуках, має плани на майбутнє. Готують нові пісні і танці, задуми цікавих вистав і композицій, беруть участь у фестивалях і конкурсах. “Рушничок” – це маленьке дитя великого українського мистецтва, виплекане любов’ю до рідної пісні і танцю, чарівного українського слова.
З нагоди свого ювілею, ансамбль готує звітний концерт в якому візьмуть участь випускники і запрошена заслужена естрада.

Микитів ОльгаВарто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: