У Львові – події, мистецтво, життяСторінка додана 18:19, 21 Березня, 2011

Email this to a friendНадіслати по Email                      Printable versionДрук

Виставка «Сусідка» | Виставка

Виставка «Сусідка» | Виставка thumbnail

29.03 - 10.04.2011

Галерея мистецтв “Primus”

Запрошуємо 29 березня відвідати відкриття виставки «Сусідка» у галереї «Примус» - авторського проекту двох фотографів: Тадеуша Рольке і Кріса Ніденталя. Ідея виставки – виразити існування Іншого у нашому повсякденному житті та осмислити трагічні події нещодавньої історії.
Вперше Рольке та Ніденталь реалізували свій проект у 2001 році, аби привернути увагу громадськості до 60-ї річниці так званої «трагедії у Єдвабному». На початку Другої світової війни мешканці маленького польського містечка Єдвабне по-звірячому винищили місцевих євреїв – своїх сусідів, з якими роками жили на одних вулицях. Довгий час у Польщі ця подія замовчувалася, однак, в останні десятиліття стала причиною важливих дискусій на теми вини і відповідальності за минулі злочини. Автори виставки "Сусідка" своїм мистецьким проектом прагнуть долучитися до цих дебатів. Як написали Рольке та Ніденталь у вступі до свого каталогу, історична реальність вимагає коментарів за допомогою медіа, якими вони послуговуються: фотографії.
Їхні світлини у проекті «Сусідка» об’єднує одна героїня – дванадцятирічна в’єтнамська дівчинка. Фотомитці розмістили її серед вулиць маленьких містечок Східної Польщі – Підляшшя та Мазовії, де перед війною проживало багато євреїв. Таким чином, автори спробували змоделювати появу Іншості – азійської дівчинки у польській провінції, загострити можливі відчуття загрози, конфлікту, трагедії, викликати рефлексії – аби трагічні події липня 1940 року ніколи вже не повторилися.
Виставка, яка триватиме з 29 березня по 10 квітня, організована Центром міської історії Центрально-Східної Європи у співпраці з Польським інститутом у Києві та Галереєю фотографії BWA Спілки польських художників фотографів у Кєльцях.
В рамках проекту відбудуться презентації авторів та їхньої творчості у Центрі міської історії (вул. Богомольця, 6) 30 березня та 31 березня.

Про авторів:

Тадеуш Рольке народився 1929 року у Варшаві. Фотографувати почав під час Другої світової війни. Брав участь у Варшавському повстанні. Як фоторепортер співпрацював з журналами "Stolica", "Polska", "Przekr?j", "Ty i Ja". У 1970 році виїхав до Німеччини. Там знимкував для німецьких видань "Stern", "Der Spiegel", "Die Zeit", "Art" та ін. Був фотографом міжнародних фотофестивалей у Франції, Нідерландах, Німеччнині, Італії. У 1980 році повернувся до Варшави. Викладач, серед іншого, на факультеті журналістики Варшавського університету. Член Спілки польських художників-фотографів. Автор багатьох виставок.
Кріс Ніденталь народився у 1950 році в Лондоні у польській родині. Його батьки походили з колишніх польських «кресів» - мати – з Луцька, батько – зі Львова. Понад 20 років мешкає у Польщі. Фотографії навчався у London College of Printing. Вперше приїхав до Польщі у 1973 році. До 1984 був фоторепортером тижневика "Newsweek" у Польщі, а від 1985 – тижневика "Time", для якого знимкував події у Східній Європі та Радянському Союзі. Багато років співпрацював з німецьким тижневиком "Der Spiegel". В усьому світі Ніденталь відомий завдяки фоторепортажам з «гарячих демократичних точок» кінця двадцятого століття. Серед найвідоміших його робіт – страйк «Солідарності» у Гданську, радянські танки у Варшаві, придушення демонстрації на площі Тянаньмень у Пекіні, падіння Берлінської стіни.

Детальніша інформація:

http://lvivcenter.org/uk/exhibitions/neighbourexhibit/
http://fototapeta.art.pl/2010/cnd.php
http://www.fototapeta.art.pl/2001/trolke.php

Андрій Бондаренко (Центр міської історії Центрально-Східної Європи)Варто прочитати:


 

Погода

Last Added Events

Сьогодні

most interesting

Туристичне спорядження у Львові

Туристичне спорядження у Львові Магазин туристичного спорядження Gorgany.com. Львів, вул Гнатюка 13, тел: 2555142, www.gorgany.com

Останні коментаріВарто прочитати: